دوشنبه|04 تير 1397|10 شوال 1439|25 June 2018
زمان انتشار: 1395/10/19 - 09:12 |

برپايي نمايشگاه «حجاب» در كتابخانه مركزي حرم رضوي

نمايشگاهي از اسناد تاريخي و كتاب‌هاي چاپي با موضوع حجاب، در كتابخانه مركزي آستان قدس رضوي گشايش يافت.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، در اين نمايشگاه منتخبي از منابع مطالعاتي سازمان كتابخانه‌ها، موزه‌ها و مركز اسناد آستان قدس رضوي به مناسبت، سالروز اجراي توطئه استعماري كشف حجاب به‌دستور رضاخان پهلوي در سال 1314، در معرض ديد عموم علاقه‌مندان گذاشته شده است.

حدود 30 برگ سند تاريخي از اسناد برگزيده آرشيو مديريت امور اسناد و مطبوعات آستان قدس رضوي با موضوع كشف حجاب در خراسان در اين نمايشگاه به نمايش درآمده است.

در بخش ديگر نمايشگاه موضوعي حجاب، نزديك به 200 نسخه از كتاب‌هاي مخزن چاپي كتابخانه مركزي آستان قدس رضوي در محورهاي موضوعي كشف حجاب و واقعه گوهرشاد، نقش اجتماعي و تربيتي حجاب، عفاف و حجاب و اهميت آن، حجاب از ديدگاه دين و قرآن، فلسفه و كاركردهاي حجاب و همچنين چيستي و چرايي حجاب، در معرض نمايش اهل كتاب و كتابخواني قرار گرفته است.

حكايت كشف حجاب، فرشتگان زمين، طرح امنيت اجتماعي، رايحه نجابت، حجاب از ديدگاه عقل و دين، حجاب در اديان الهي، حجاب و انقلاب، چي شد چادري شدم؟، راه‌هاي تقويت فرهنگ حجاب در حج و زيارت، عطر فرشته، اربعين حجاب و... ، برخي از عنوان‌هاي اين كتاب‌هاي چاپي است.

لازم به ذكر است، نمايشگاه كتاب و سند با موضوع حجاب، از 15 تا 21 دي 1395، از ساعت 7:15 تا 19، در تالار ورودي كتابخانه مركزي آستان قدس رضوي پذيراي اهل علم و معرفت است.

برچسب ها:حجاب - مشهد


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: