پنجشنبه|06 ارديبهشت 1397|09 شعبان 1439|26 April 2018
زمان انتشار: 1395/10/19 - 09:40 |

مهلت ارسال آثار به سومين سوگواره رسانه اي طريق الحسين تمديد شد

تا كنون بيش از 3500 اثر از 1000 شركت كننده ويژه سومين دوره برگزاري سوگواره،و در مجموع بيش از 8800 اثر از 2500 هنرمند در پورتال "طريق الحسين (عليه السلام)" به ثبت رسيده است.
شركت كنندگان با قصد تبليغ و ترويج پياده روي اجتماع عظيم اربعين حسيني، به نيت خادم الحسيني و با نگاه آرماني به ظهور حضرت حجت بن الحسن (عج) از طريق معرفي اين اجتماع عظيم حسيني به مخاطبان سراسر عالم در اين سوگواره شركت مي‌كنند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج از روابط عمومي دبيرخانه پورتال اربعين حسيني "طريق الحسين" ، حميد افسري دبير سومين سوگواره رسانه اي طريق الحسين (عليه السلام) از تمديد مهلت ارسال آثار به دبيرخانه سوگواره تا ساعت 24 روز 30 دي ماه 1395 خبر داد.

وي در مقدمه گزارش مربوط به بخش سوگواره اي پورتال رسانه اي اربعين حسيني "طريق الحسين" ياد آور شد: سومين دوره سوگواره رسانه اي طريق الحسين همزمان با اربعين حسيني آغاز به كار نموده و تا كنون بيش از 3500 اثر را در بخش هاي پنجگانه خود دريافت كرده است كه مجموعا بيش از 8800 اثر از 3 دوره برگزاري فراخوان سوگواره در پورتال رسانه اي طريق الحسين منتشر گرديده و اميد است كه اين تعداد تا روز آخر فراخوان به 10000 اثر ويژه موضوع اربعين برسد و اين به معناي استقبال پرشور مردم از سوگواره و مشاركت گسترده با وجود گذشت بيش از يك ماه از اربعين حسيني و به نوعي تداوم حماسه اربعين در كل ايام سال است .

افسري در خصوص تغييرات اين دوره از سوگواره نسبت به دو دوره قبل گفت: در دوره سوم بخش هاي جديدي همچون «موشن گرافيك» و «تصويرسازي كتاب كودكان» با هدف استفاده بيشتر از ظرفيت هاي هنري براي ترويج فرهنگ اربعين، به بخش مسابقه سوگواره اضافه شده است. علاوه بر آن، افزودن بخش ويژه «پژوهش هاي اربعين» نيز در دستور كار دبيرخانه سوگواره قرار گرفته و فراخوان علمي اين بخش نيز به زودي منتشر مي گردد.

وي يادآور شد كه فعاليت هاي دائمي تبليغي و ترويجي سوگواره در فضاي مجازي ، جريان داشته و سعي در معرفي و ترويج اين اجتماع عظيم حسيني ، در فضاي مجازي و به زبان هاي بين المللي از طريق آثار رسانه اي مردمي دارد و شركت كنندگان با قصد تبليغ و ترويج پياده روي اجتماع عظيم اربعين حسيني، به نيت خادم الحسيني و با نگاه آرماني به ظهور حضرت حجت بن الحسن (عج) از طريق معرفي اين اجتماع عظيم حسيني به مخاطبان سراسر عالم در اين سوگواره شركت مي‌كنند .

دبير سومين سوگواره طريق الحسين افزود: يكي از برنامه هاي مهم دبيرخانه سوگواره براي دوره سوم، برگزاري نمايشگاه آثار برگزيده دو دوره قبل سوگواره در كنار آثار برگزيده اين دوره در حداقل 10 نمايشگاه داخلي در استان هاي مختلف كشور و 3 نمايشگاه بين المللي در خارج از كشور است.

وي در خصوص شرايط سومين دوره سوگواره "طريق الحسين" اعلام كرد: با توجه به استقبال خوب هموطنان و عاشقان حضرت اباعبدالله الحسين(عليه السلام) مهلت ارسال آثار تا 30 دي ماه 1395 تمديد شده و بعد از اين تاريخ به هيچ وجه تمديد نخواهد شد.

افسري با اشاره به قوانين سوگواره، ياداوري نمود كه شركت در سوگواره فقط از طريق ثبت نام در سايت سوگواره امكان پذير بوده و هنرمندان رشته هاي فيلم (اعم از مستند، فيلم كوتاه، نماهنگ و موشن گرافيك) و نقاشي كودكان، بايد اصل آثار خود را تا قبل از پايان زمان رسمي فراخوان (30 دي ماه 1395) از طريق ارسال پستي به شعبه دبيرخانه در تهران ارسال نمايند.

وي با بيان اين كه از ويژگيهاي منحصر به فرد اين سوگواره، جوايز متفاوت معنوي و ارزشمندي همچون نمايش آثار برگزيده در داخل و خارج كشور به صورت مداوم در ايام مختلف سال ، فيش هاي طعام متبرك حرمين شريفين عتبات عاليات عراق و حرم رضوي، مجوز عكاسي با دوربين حرفه اي در عتبات و قطعه سنگ مرمر ارزشمند حرم مطهر امام حسين(ع) است كه در كنار جوايز مادي به برگزيدگان اهدا خواهد شد؛ افزود: علاقمندان ميتوانند جهت آشنايي با قوانين شركت در سوگواره، ارسال آثار و كسب اطلاعات بيشتر به نشاني www.ArbaeenPortal.com مراجعه و يا در ساعات اداري با دبيرخانه سوگواره به شماره 07132356315 و يا 02188176004 تماس حاصل فرمايند.


برچسب ها:اربعين


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: