دوشنبه|07 خرداد 1397|12 رمضان 1439|28 May 2018
زمان انتشار: 1395/10/19 - 12:07 |

استاد دانشگاه علامه طباطبايي:

شهادت امام حسين درس آزادگي براي همه جهانيان است

استاد دانشگاه علامه طباطبايي با بيان اينكه امام حسين حاضر شد همه هستي خود را فدا كند ولي زير بار ذلت نرود گفت: شهادت امام حسين درس آزادگي براي همه جهانيان است.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه حج به عتبات عاليات، حجت الاسلام والمسلمين دكتر سيدصدرالدين شريعتي، استاد دانشگاه علامه طباطبايي با بيان اينكه امام حسين همه چيز خود را فدا كرد ولي زير بار ذلت نرفت گفت: امام فرمود اگر دين جدم پيامبر جز يا قطعه قطعه شدن من باقي نمي ماند اي شمشيرها مرا در بر بگيريد.

وي با بيان اينكه شهادت امام حسين براي همه آزادگان دنيا درس است اضافه كرد: حرم امام حسين(ع) پايه عرش الهي است زيرا عرش جايگاه فرمانروايي و جبروت الهي است و پايه عرش نيز جايي است كه اقتدار و جبروت الهي در جهان گسترش و حفظ مي شود.

شريعتي تاكيد كرد: امام حسين با قيام خود توانست دين اسلام را احياء و حفظ كند بنابراين مرقد ايشان بخشي از عرش الهي است.

وي افزود: زائران بايد مراقب باشند در چنين جايي كه روز و شب هزاران ملائكه در آن رفت و آمد دارند و براي مومنان و زوار با معرفت امام استغفار مي كنند هر حرفي نزنند و هر رفتاري نداشته باشند.

شريعتي در توصيه به زائران گفت: از فرصت سحر و نماز صبح حرم نهايت بهره را ببريد و سعي كنيد حتما در نماز جماعت صبح حضور داشته باشيد.

استاد دانشگاه علامه طباطبايي با اشاره به اياتي از قرآن مبني بر اينكه فرشتگان براي افراد توبه كار و مومن استغفار و دعا مي كنند اظهار داشت: حضور در اين سفر زيارتي بهترين فرصت براي توبه و جلب مغفرت الهي است كه به واسطه فرشتگان و ائمه صورت مي گيرد.

وي در ادامه با بيان اينكه زيارت بايد تحول در رفتار و گفتار زائر ايجاد كند بيان داشت: اگر زوار احيانا بر اثر غفلت رفتار و گفتار ناپسندي داشته اند و يا خانمي حجابش مشكل دارد با خدا عهد كند كه اين مشكلات را از وجود خود بزدايند.


برچسب ها:شريعتي - كربلا - امام حسين


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: