دوشنبه|07 خرداد 1397|12 رمضان 1439|28 May 2018
زمان انتشار: 1395/10/19 - 15:10 |

حجت الاسلام بهجتي تشريح كرد:

انسان مومن، متقي و مسلمان چه ويژگي‌هايي دارد

مسئول بعثه رهبري در كربلا با تاكيد بر لزوم رعايت آداب زيارت در حرم‌هاي مطهر ائمه(ع) گفت: پيامبر اسلام چندين واژه مانند مومن، مسلمان، متقي و ... را معنا كرده‌اند كه در جامعه ما بد معنا شده است.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به عتبات، حجت الاسلام والمسلمين حسين بهجتي، در جلسه روحانيون و مداحان در كربلا با اشاره به روايتي از امام صادق(ع) گفت: امام فرمودند امام حسين بر زائرانش نظر و نگاه مي كند و به آنان و پدرانشان و اسامي آنان و معرفت و جايگاه معنوي آنان آگاه است.

وي اضافه كرد: براساس اين روايت امام براي زوار خويش استغفار مي كند و از جد خويش، رسول الله هم درخواست طلب مغفرت و آمرزش براي زائران دارد.

بهجتي تصريح كرد: اگر زوار بدانند كه به واسطه زيارت با معرفت امام حسين چه جايگاه والايي يافته و چه پاداش مهمي به آنان مي‌دهند ديگر وقت خود را صرف كارهاي ديگر مانند رفتن به اماكن غيرمستند نخواهد كرد.

مسئول بعثه كربلا ادامه داد: براساس اين روايت زائر اگر با معرفت امام را زيارت كند در حالي به وطن بر مي گردد كه ذنوب و گناهان او بخشيده شده است.

وي با قرائت روايت ديگري از پيامبر گفت: پيامبر 5 واژه را معنا فرموده اند كه در جامعه امروز ما معناي متفاوتي يافته و بد معنا شده است؛ پيامبر متقي را كسي مي داند كه به واجبات عمل مي كند، در حالي كه گاهي مي بينيم فردي به واجبات توجه لازم را ندارد ولي چون برخي كارهاي ظاهري كرده مردم او را متقي مي دانند.

بهجتي اظهار داشت: بر اساس اين روايت غني ترين مردم كسي است كه به آنچه خداوند به او داده راضي باشد؛ با ورع ترين افراد كسي است كه از معاصي و گناهان دوري كند؛ مومن كسي است كه از وضع همسايه خود با خبر است و به او رسيدگي مي كند و مسلمان كسي است كه در حق همنشين و همسفر خود نيكي مي كند.

وي تاكيد كرد: گاهي در حرم ديده مي شود كه فردي قرآن و يا نماز مي خواند و يا سلام مي دهد به گونه اي كه موجب آزار ديگران است و روحانيون بايد اين موارد به زائران تذكر دهند زيرا رعايت آداب زيارت نقش مهمي در معرفت افزايي زائر دارد.برچسب ها:بهجتي - روحانيون - آداب زيارت - كربلا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: