شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1395/10/19 - 10:10 |

آتش سوزي در هتل زائران در كربلاي معلي

مدير كل عتبات سازمان حج و زيارت اعلام كرد: در حادثه شب گذشته در يكي از هتل هاي كربلاي معلي 5 نفر از زائران جان خود را از دست دادند.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني سازمان حج و زيارت، محسن نظافتي در خصوص حادثه آتش سوزي در يكي از هتل هاي شهر كربلا گفت: اين حادثه شب گذشته در هتل قصر المولي در كربلا رخ داد كه زائران آن متشكل از تعدادي از زائران استان خراسان رضوي بودند كه خارج از سيستم سازمان حج و زيارت و توسط شركت هاي غير مجاز به عتبات اعزام شده بودند.

وي افزود: اين آتش سوزي در اثر اتصالي شبكه برق هتل رخ داد كه متاسفانه 5 نفر از زائران جان خود را از دست دادند و با توجه به اينكه اين حادثه بسيار سريع و وسيع بوده متاسفانه ميزان سوختگي به قدري بالا بوده كه امكان شناسايي زائران تاكنون امكان پذير نيست.

وي بيان كرد: تاكنون 5 نفر از زائران جان خود را از دست داده اند كه 2 نفر از آنان قطعي است كه ايراني هستند و با توجه به اينكه اتباع ديگر كشورها نيز در آن هتل اسكان داده شده بودند، مليت سه زائر ديگر هنوز قطعي نيست.

نظافتي اضافه كرد: در اين حادثه كمتر از 10 نفر مجروح شدند كه علي رغم اينكه اين زائران تحت پوشش سازمان حج به عتبات سفر نكرده بودند، ستادهاي سازمان حج و زيارت و مركز پزشكي حج و زيارت سعي كردند به سرعت در محل حضور پيدا كرده و امداد رساني كنند.

وي ادامه داد: در خصوص تعداد زائران ايراني اين هتل ، تقريبا از شهرستان تربت حيدريه 40 نفر و از مشهد مقدس حدود 75 نفر بوده اند و شب دومي بوده كه اين زائران در آن هتل مستقر بوده اند كه اين حادثه اتفاق افتاده است.

مدير كل عتبات سازمان حج بيان كرد: اين حادثه علاوه بر صدمات جاني براي زائران منجر به سوخته شدن وسايل و حتي گذرنامه هاي زائران شده است كه البته همكاران ما با همكاري سفارت و كنسولگري جمهوري اسلامي ايران در عراق و مجموعه امداد تلاش مي كنند كه به اين زائران امداد رساني نمايند.

وي در خصوص اعلام اسامي مصدومين اين حادثه گفت: البته اعلام اسامي حادثه ديدگان اين آتش سوزي به عهده سازمان حج و زيارت نيست ، زماني كه از زائران در كاروان هاي سازمان حج ثبت نام مي شود اسامي زائران در سيستم رايانه اي اين سازمان ثبت مي گردد و زماني كه حادثه اي رخ مي دهد اطلاعات زائران موجود است اما در حادثه اخير بدليل اينكه زائران خارج از سيستم سازمان حج و بصورت آزاد به عتبات مشرف شده اند اطلاعاتي از آنان در دست نيست البته مديريت حج و زيارت استان خراسان رضوي و دفتر نمايندگي سازمان حج و زيارت در عراق در تلاش هستند تا در صورتي كه اطلاعاتي از زائران بدست بياورند، براي اطلاع رساني در اختيار قرار دهند.برچسب ها:كربلا - زائر - آتش سوزي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: