دوشنبه|04 تير 1397|10 شوال 1439|25 June 2018
زمان انتشار: 1395/10/19 - 16:22 |

فراخوان اولين جشنواره سراسري نماز در فضاي مجازي منتشر شد

اولين جشنواره سراسري نماز در فضاي مجازي با هدف، ترويج و توسعه فرهنگ نماز از طريق فضاي مجازي، تقويت مباني اعتقادي و ديني براي اقشار مختلف جامعه بويژه نوجوانان و جوانان در فضاي مجازي فراخوان داده است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، فضاي مجازي، فرصت‌هاي فرهنگي اجتماعي بسياري به همراه دارد. اگر تهديدها فراوان است به طور قطع فرصت‌ها نيز كم نخواهد بود و نبايستي از آن غفلت كرد. بهره‌گيري از فناوري اطلاعات و لزوم استفاده‌ حداكثري از آن در تبليغ فرهنگ و ارزش‌هاي ديني و الهي بايستي از مهم‌ترين اولويت‌هاي برنامه‌اي دستگاه‌ها و نهادهاي حوزه دين و فرهنگ باشد. مقام معظم رهبري همدر اين رابطه فرموده‌اند : «به اعتقاد من، امروزه ذكر مستحبي بعد از نماز ما، كار فرهنگي و جهادي در فضاي مجازي است. »

ستاد اقامه نماز نيز با درك اين واقعيت تلاش خود را معطوف داشته تا از طريق برگزاري جشنواره نماز و فضاي مجازي با دعوت از خيل عظيم مخاطبان به ويژه جوانان در اين برنامه معنوي، معارف نماز را در اين عرصه تاثيرگذار، منتشر كند.

از جمله اهداف اين جشنواره، ترويج و توسعه فرهنگ نماز از طريق فضاي مجازي براي اقشار مختلف جامعه بويژه نوجوانان و جوانان، تقويت مباني اعتقادي و ديني نوجوانان و جوانان در فضاي مجازي، شناسايي و تجليل از فعالان نماز در عرصه فضاي مجازي، كاهش آسيب‌هاي فضاي مجازي از طريق گسترش پيام‌ها و محتواهاي نماز است.

مخاطبان اين جشنواره از گروه سني 13 سال به بالا است و موضوعات پيشنهادي عبارتند از نماز در قرآن و روايات، نماز و شهدا، نماز و خانواده، نماز و تربيت ديني، نماز و مدرسه، نماز و وحدت اسلامي، نماز و گفتمان انقلاب اسلامي، نماز و سبك زندگي ايراني اسلامي، نماز و شيوه‌هاي كارآمد در تبليغ و دعوت به نماز.

موضوع ويژه جشنواره هم شامل، نقش نماز در كاهش آسيب‌هاي اجتماعي است. بخش‌هاي جشنواره هم عبارتند از، بخش عمومي كه شامل؛ " ايجاد وب سايت و وبلاگ، شبكه‌هاي اجتماعي(كانال نماز)، آلبوم‌هاي تصويري نماز با اولويت طرح‌هاي گرافيكي، استيكرهاي نماز، پاورپونت سازي" و بخش تخصصي كه شامل؛ "كدنويسي قالب سايت و وبلاگ، اينفوگرافيگ نماز، نرم افزارهاي تلفن همراه (موبايلي)، كليپ‌هاي كوتاه نماز(پويانمايي، موشن گرافيك، رئال)."

نحوه ثبت نام در اين جشنواره به شرح زير است:

*ثبت نام در سامانه جشنواره به نشانيwww.chb-namaz.ir

*تكميل فرم ثبت نام در سامانه الزامي است.

*آدرس اثر و يا مجموعه آثار بايد در فرم ثبت نام آپلود شود و حداكثر فضاي آپلود 2MG باشد.

شرايط شركت و پذيرش آثار در جشنواره:

* آثار ارسالي صرفاً باد در موضوع جشنواره باشد.

* شركت در چند بخش از بخش‌هاي جشنواره بلامانع است.

* كدنويسي به انتخاب دو زبان و تكنولوژي خاص يعني PHP و ASP.NET به صورت اختياري.

* قالب سايت و وبلاگ متناسب با موضوع باشد و در ايجاد وبلاگ از سايت‌هاي مرجع ايراني استفاده شود نظير بلاگفا / رزبلاگ و ...

* حداقل عناصر تشكيل دهنده سايت و وبلاگ كمتر از 10 موضوع نباشد نظير: خبر، مقاله، خاطره و داستان، معرفي كتاب، اولياء و ابرار، كليپ هاي كوتاه، عكس، آيات و روايات، آموزش نماز، پرسش و پاسخ و ...

*حداقل پست هاي هر موضوع كمتر از 14 عنوان نباشد.

*داشتن شمارشگر بازديد الزامي است.

* آثار وب سايت، وبلاگ و كليپ‌هاي كوتاه به دو صورت گروهي و انفرادي قابل ارائه و مديريت هستند.

* تصوير سازي و ايكون‌ سازي با استفاده از نرم افزار دانلود Photodex ProShow Gold

*تصاوير بكار رفته در آلبوم‌هاي تصويري بايد به صورت مجزا و در فرمت jpg يا tif با حجم حداقل mb1 و حداكثر با اندازه 70*50 و رزوليشن 3000 همراه با اثر ارسال شود.

* آثار ارائه شده با موضوع اينفوگرافيك بايد در فرمت‌هاي jpg-psd-tif با حجم حداقل mb 2و حداكثر با اندازه 70*50 و رزوليشن 300 باشد.

* آثار ارسالي صرفاً باد به زبان فارسي باشد.

* آثار ارائه شده با موضوع كليپ‌هاي كوتاه باد در يكي از قطع‌ هاي Full HD- HDV - DV و لزوماً با فريم ريت‌هاي 25p يا 50i با حداكثر زمان 155 دقيقه به دبيرخانه ارسال شود.

*فرمت‌هاي قابل ‌پذيرش: MXF- MOV (H.264) - MPEG 4 (H.264) - MPEG 2.

* آثار ارائه شده در دو بخش: فني، گرافيكي و محتوايي مورد ارزيابي قرار خواهد گرفت و برندگان از مجموع امتياز هر دو بخش معرفي خواهند شد.

* آثار ارسالي در موضوع ساخت نرم افزارهاي موبايلي باد تحت سيستم عامل‌هاي Android وiOS اجرا گردد.

*ساخت نرم افزار در هر دو ساختار منجر به دريافت امتياز تشويقي از سوي كميته داوران خواهد شد.

* محتواي كانال بايد از موضوعات پيشنهادي باشد و اعضاي آن كمتر از 100 نفر نباشد.

* آثار ارائه شده در موضوع پاورپوينت سازي بايد از 20 اسلايد كمتر نباشد.

*نوآوري گرافيكي اسلايدها و موضوع بندي مطالب و استفاده از افكت‌هاي زيبا و متناسب ملاك ارزيابي هيات داوران خواهد بود.

ارسال فايل اصلي آثار توليد شده به دبيرخانه الزامي است. بديهي است تا زمان دريافت اصل آثار، فايل كم حجم بارگذاري شده در سامانه ثبت نام و قسمت مديريت كانال جشنواره ملاك داوري خواهد بود.

مهلت ثبت نام و شركت در جشنواره از پانزدهم دي ماه الي بيست و پنجم بهمن 95 است و زمان و نحوه اعلام نتايج دهم اسفند ماه 95 از طريق سايت جشنواره است. به110 نفر از برگزيدگان هدايايي ارزنده تقديم مي‌شود. مراسم اختتاميه و تقدير از برگزيدگان در نيمه دوم اسفند ماه 95 در استان چهارمحال و بختياري برگزار مي‌شود.

دبيرخانه جشنواره:

استان چهارمحال و بختياري- شهركرد - ميدان قدس- ابتداي خيابان شريعتي - ستاد اقامه نماز استان

كدپستي : 8814654535

تلفن : 33330030-33330770 - 038

سامانه ثبت نام و پايگاه اطلاع رساني جشنواره : www.chb-namaz.ir

پايگاه اطلاع رساني ستاد اقامه نماز كشور : www.namaz.ir

سامانه پيام كوتاه ستاد اقامه نماز كشور : 1000017

كانال رسمي جشنواره در تلگرام : [email protected]

برچسب ها:نماز


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: