دوشنبه|07 خرداد 1397|12 رمضان 1439|28 May 2018
زمان انتشار: 1395/10/19 - 16:51 |

روحاني كاروان:

روحانيون و مداحان خود را به عزاداري براساس مقتل عادت دهند

روحاني يكي از كاروان هاي حج و زيارت تاكيد كرد: روحانيون و مداحان خود را به عزاداري براساس مقتل عادت دهند در اين صورت تاثيرگذاري آنان بر زوار نيز بيشتر خواهد بود.
حجت الاسلام والمسلمين احمد سيفي، از روحانيون كاروان هاي عتبات عاليات از بابل در گفت و گو با خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به عتبات گفت: زيارت ائمه هرقدر عاشقانه و عارفانه تر باشد تاثير آن بر نفس و وجود انسان نيز بيشتر خواهد شد.

وي ادامه داد: براي معرفت افزايي و تقويت عشق زوار به ائمه بايد از آغاز سفر زيارتي زمينه سازي داشته باشيم زيرا برخي زوار ممكن است اين اولين سفر آنان باشد و برخي نيز آخرين سفر و وقتي بدانند فرصت حاضر غنيمت براي آنان است قطعا از آن بيشتر بهره خواهند برد.

سيفي با تاكيد بر ايجاد شور و نشاط زيارت از سوي روحانيون كاروان ها در ميان زائران بيان كرد: تبيين فلسفه زيارت و آداب آن قطعا اين سفر را از حالت يك سفر معمولي زيارتي خارج مي كند و زائر با دست پر از سفر بر مي گردد و آثار معنوي آن تا مدت ها در وجود او ماندگار است.

وي اظهار داشت: امام حسين(ع) صاحب نفس مطمئنه است و هم علم و هم معنويت در حد كمال داشته و به حال زوار خويش آگاه است لذا كساني كه خالصانه دنبال رشد و هدايت باشند قطعا امام دست آنان را خواهد گرفت.

سيفي تصريح كرد: رعايت واجبات ، ترك محرمات و رعايت حجاب از سوي بانوان موجب تميزي و پاكي بيشتر دل مي شود و تاثير دعا و زيارت نيز افزونتر خواهد بود.


 سفر عتباتبرچسب ها:سيفي - روحاني - كاروان - مقتل خواني


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: