دوشنبه|31 ارديبهشت 1397|05 رمضان 1439|21 May 2018
زمان انتشار: 1395/10/20 - 09:03 |

دكتر شريعتي:

فضاي مجازي ناسالم راهزن عفت و حياي جوانان است

استاد دانشگاه علامه طباطبايي با تاكيد بر لزوم مراقبت بيشتر والدين از فرزندان گفت: فضاي مجازي ناسالم راهزن عفت و حياي جوانان است و دين آنان را نشانه گرفته است.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به عتبات عاليات حجت الاسلام والمسلمين دكتر سيدصدر الدين شريعتي، استاد دانشگاه علامه طباطبايي در جمع زوار حرم حضرت ابوالفضل العباس(ع) به ادامه بحث خود درباره خانواده پرداخت و گفت: بهترين سرمايه انسان، فرزندان او هستند به گونه اي كه اين سرمايه از ملك و ثروت و صدارت و وزارت هم بالاتر است.

وي با بيان اينكه عدم تربيت صحيح فرزند ورشكستگي است افزود: همان طور كه عاق والدين داريم عاق فرزند هم وجود دارد و اگر والديني فرزند خود را درست تربيت نكنند ممكن است عاق او شوند.

اين استاد حوزه و دانشگاه با بيان اينكه دوره تربيت فرزند قابل تقسيم به سه بخش است اظهار داشت: يك دوره از تولد تا 7 سالگي، دوره 7 تا 15 و 15 تا 21 سالگي است كه براساس روايات، دوره اول دوره سيادت و آقايي فرزند است.

شريعتي ادامه داد: در اين دوره بايد سيادت و آقايي فرزند حفظ شود و هرگز او را تنبيه نكنيم و بدرفتاري با او نداشته باشيم زيرا آثار سوء زيادي براي بچه دارد.

وي عنوان كرد: اين روزها راهزن فرزندانمان زياد هستند به خصوص رسانه هاي مجازي و ... كه به دنبال از بين بردن حجاب و حياء و عفت جوانان است و در اين شرايط بايد خيلي بيشتر مراقب باشيم.

شريعتي اظهار داشت: بوسيدن فرزند و محبت به او سبب جلب محبت الهي است و در سيره پيامبر نيز به خوبي ديده مي شود.

وي افزود: برخي از والدين تصور مي كنند كه خانه گود زورخانه است كه يكي بايد پيروز شود در حالي كه زن و مرد دو شخصيت و جسم در يك جان و روح هستند از اين رو والدين بايد مراقب رفتار با هم باشند تا سبب نفرت فرزند و بريدن از خانه نشود.

وي دوره 7 تا 14 سالگي را دوره عبد بودن و دوره سوم را دوره مشاورت و معاونت و وزارت فرزند عنوان و تاكيد كرد: براساس اسلام در هر دوره بايد متناسب با آن با فرزندان رفتار شود.

 حجت الاسلام دكتر شريعتي  حجت الاسلام دكتر شريعتي  حجت الاسلام دكتر شريعتي  حجت الاسلام دكتر شريعتي  حجت الاسلام دكتر شريعتي  حجت الاسلام دكتر شريعتي  حجت الاسلام دكتر شريعتي  حجت الاسلام دكتر شريعتيبرچسب ها:شريعتي - فضاي مجازي - سرداب علقمي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: