دوشنبه|31 ارديبهشت 1397|05 رمضان 1439|21 May 2018
زمان انتشار: 1395/10/20 - 10:14 |

استاد دانشگاه علامه طباطبايي تشريح كرد:

چه كنيم تا فرشتگان براي ما استغفار كنند

استاد حوزه و دانشگاه با بيان اينكه يكي از كارهاي فرشتگان استغفار براي مومنان است گفت: ذكر كثير و رفتار نيك سبب جلب فرشتگان و مايه استغفار آنان است.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به عتبات عاليات، حجت الاسلام والمسلمين دكتر سيدصدرالدين شريعتي، استاد حوزه و دانشگاه در جمع زوار حرم مطهر حسيني ضمن تسليت ارتحال يار ديرين انقلاب، امام و رهبري، آيت الله هاشمي رفسنجاني گفت: امروز سال روز وفات حضرت معصومه و طبق قولي ميلاد با سعادت امام حسن عسكري (ع) است كه اولين مناسبت را تسليت و دومين مناسبت را تبريك مي گوييم.

وي در ادامه به استغفار ملائكه در حرم مطهر امام حسين براي مومنان اشاره كرد و افزود: ما نمي دانيم شكل ملائكه چگونه است ولي آنان دائما به تسبيح و تقديس الهي مشغول هستند و هزاران عدد از اين ملائكه هم بر گرد آستان نوراني و مقدس حضرت امام حسين حضور دارند.

شريعتي با اشاره به سجده فرشتگان بر آدم گفت: مقام انسانيت و آدميت آنقدر والا و بالاست كه فرشتگان به امر خدا بر او سجده كردند زيرا مقام انسان از فرشته بالاتر است.

وي اظهار داشت: براي اينكه استغفار فرشتگان نصيب ما شود بايد بر ايمان خود روز به روز بيفزائيم كه حداقل آن نماز اول وقت است و از گناهان خود هم توبه كنيم.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: فرشتگان نه تنها براي فرد مومن بلكه براي آباء و اجداد او و همسر و فرزندان و ذريه او هم استغفار مي كنند.

وي با اشاره به جايگاه بالاي حرم حسيني كه مطاف هزاران فرشته است عنوان كرد: در چنين جايگاهي خيلي بايد مراقب رفتار و سخنان خود باشيم و از برخي كارها پرهيز كنيم و وقت خود را صرف عبادت، خواندن قرآن و نماز قضا و ... كنيم.

وي با بيان اينكه قرآن كريم ما را به ذكر كثير دعوت مي كند تاكيد كرد: سخن خوب و عمل نيك سبب جلب محبت الهي و فرشتگان است زيرا فرشتگان از عمل و سخن ناصواب و فكر نادرست بدشان مي آيد ولي عمل نيك و فكر خوب و سخن پسنديده را دوست دارند.
 روز ميلاد امام عسكري (ع) روز ميلاد امام عسكري (ع)برچسب ها:شريعتي - حرم - استغفار فرشتگان


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: