دوشنبه|07 خرداد 1397|12 رمضان 1439|28 May 2018
زمان انتشار: 1395/10/20 - 14:03 |

حجت الاسلام ابوالفضليان:

حضرت معصومه(س) الگوي عفاف و ولايتمداري است

رابط بعثه رهبري در كربلا با تسليت سالروز وفات حضرت معصومه(س) گفت: حضرت معصومه الگوي عفاف و ولايتمداري است.
حجت الاسلام والمسلمين ابوالفضليان، در گفتگو با خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به عتبات عاليات با تسليت سالروز وفات حضرت معصومه(س) گفت: در شان اين بانو همين بس كه امام رضا(ع) در روايتي فرمودند هر كسي حضرت معصومه در قم را زيارت كند مانند كسي است كه مرا زيارت كرده است.

وي افزود: در روايتي از امام صادق نقل شده كه حضرت فرمودند به همين زودي بانويي از فرزندان من به قم كوچ خواهد كرد كه نامش فاطمه است و با شفاعت او همه شيعيان وارد بهشت خواهند شد.

رابط بعثه رهبري تصريح كرد: همچنين از امام صادق نقل شده كه حضرت فرودند براي خدا حرمي است كه نامش مكه است؛ براي رسول الله حرمي است و نامش مدينه و براي اميرالمومنين(ع) كوفه و فرمودند براي ما اهل بيت نيز حرمي است در قم كه كوفه كوچك است .

ابوالفضليان با بيان اينكه ايشان در سال 173 هجري قمري در مدينه متولد و در 28 سالگي در سال 201 قمري در قم وفات يافتند ولايتمداري و عفاف حضرت معصومه را الگو براي همه زنان و مردان دانست.

وي با اشاره به جايگاه حضرت زهرا در ميان فرزندان پيامبر افزود: اين سؤال مطرح است كه پيامبر با آن كه چند فرزند دختر داشت چرا زهرا را بيشتر دوست داشتند اين سؤال در مورد حضرت معصومه هم وجود دارد كه چرا در ميان دختران موسي بن جعفر داراي مقام بالاتري بود.

وي ادامه داد: و وقتي از امام صادق(ع) پرسيدند كه چرا امام كاظم(ع) با داشتن دختران زياد به اين حضرت توجه بيشتر داشتند و كلمه فداها ابوها را در موردشان فرمودند آن امام راز و رمز آن را از قرآن و سيره پيامبر پاسخ دادند و فرمودند كه پاسخ را مي توان از قرآن و سخنان پيامبر دريافت كه معيار، داشتن علم و تقوا و عفاف و حجاب و ساير ارزش هاي والاي انساني است كه در وجود اين دو زن برجسته تر بود.

 حجت الاسلام ابوالفضليانبرچسب ها:حضرت معصومه


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: