دوشنبه|31 ارديبهشت 1397|05 رمضان 1439|21 May 2018
زمان انتشار: 1395/10/21 - 10:08 |

استاد حوزه و دانشگاه:

آموزش قرآن و تعاليم ديني جزء حقوق فرزند است

استاد دانشگاه علامه طباطبايي با اشاره به حقوق فرزندان بر گردن والدين گفت: آموزش قرآن و تعاليم ديني جزء يكي از مهمترين حقوق فرزند بر گردن والدين است.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به عتبات عاليات، حجت الاسلام والمسلمين دكتر سيد صدرالدين شريعتي، استاد دانشگاه علامه طباطبايي در جمع زوار حرم مطهر حضرت ابوالفضل(ع) گفت: يكي از وظايف والدين در قبال فرزندان خويش كه در سنين زيرا هفت سال هستند اين است كه شديدا به آنان محبت بورزند و به آنان خدمت كرده و به هيچ وجه به آنان كتك نزنند.

وي اظهار داشت: اگر فرزندان در اين سن خودسري مي كنند ما بايد تحمل خودمان را بالا ببريم و صبور باشيم و سعي كنيم فرزندان را با تشويق به كارهاي خوب ترغيب و در قبال كارهاي منفي آنان نيز با وعده جايزه آنان را منع كنيم.

شريعتي بيان كرد: روش قرآن كريم در تشويق بندگان نيز اين طور است يعني در مقابل هر كار نيك و حسنه آنان ده پاداش قرار داده ولي در مقابل هر بدي و گناه تنها يك جزا مي دهد و آن هم با هزار بهانه مانند توبه و ... راه را براي بخشش بندگان خويش باز كرده است.

استاد حوزه و دانشگاه با بيان اينكه دوره دوم سني فرزند دوره آموزش و تربيت ويژه است به حقوق فرزندان اشاره كرد و اظهار داشت: انتخاب اسم و نام نيك، يعني اسمي زيبا، با معنا و سازگار با فرهنگ ديني همچنين تربيت نيكوي فرزند از جمله مهمترين حق فرزند بر گردن والدين است.

وي تاكيد كرد: هيچ ارزشي والا و بالاتر از ادب نيست بنابراين تربيت فرزندان با ادب مهمترين سرمايه براي والدين است.

استاد دانشگاه علامه طباطبايي آموزش قرآن را يكي ديگر از وظايف والدين برشمرد و تصريح كرد: آموزش قرآن جزء وظايف والدين است و اين وظيفه را حتي با هزينه مالي بايد انجام دهند زيرا مانوس شدن فرزندان با قرآن و اهل بيت بهترين راه براي حفظ آنان از بلايا است و سلامت آنان بيشتر خواهد شد.

وي با بيان اينكه قرآن و اهل بيت درس تعبد و اطاعت الهي را به ما مي آموزد بيان داشت: بهترين راه براي رسيدن به رشد و عرفان اسلامي عمل كردن به دستوارت رساله هاي عمليه مراجع معظم تقليد يعني انجام واجبات و ترك محرمات و در حد توان انجام مستحبات و پرهيز از مكروهات است.
 سرداب علقمي  سرداب علقمي  سرداب علقمي  سرداب علقمي  سرداب علقمي  سرداب علقمي  سرداب علقمي  سرداب علقمي  سرداب علقميبرچسب ها:شريعتي - علقمه - حق فرزندان


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: