شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1395/10/21 - 12:22 |

شريعتي:

بدرفتاري با والدين معيشت انسان را به سختي دچار مي كند

استاد دانشگاه علامه طباطبايي با بيان اينكه قرآن كريم بر نيكي به والدين موكدا دستور فرموده است، تاكيد كرد: بدرفتاري با والدين معيشت انسان را به سختي مي اندازد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به عتبات عاليات، حجت الاسلام والمسلمين دكتر سيدصدرالدين شريعتي، استاد دانشگاه علامه طباطبايي در جمع زائران حرم حسيني(ع) با تسليت ارتحال جانسوز آيت الله هاشمي رفسنجاني به عنوان يار نظام و انقلاب اسلامي، در ادامه بحث خود در مورد خانواده به جايگاه والدين از منظر دين اشاره كرد و افزود: آيات زيادي در قرآن در مورد احسان به والدين بيان شده و جالب اينكه عمدتا همراه با اطاعت و پرستش از خدا در مرتبه بعد ذكر شده است.

شريعتي با بيان اينكه مسئله خدمت به والدين فوق العاده مهم و داراي آثار و بركات مادي و معنوي است، اظهار داشت: در ميان والدين مادر نقش مهمتري دارد به همين دليل دربرخي روايات مي بينيم كه بر رسيدگي و محبت بيشتر بر مادر تاكيد شده است.

استاد حوزه و دانشگاه عنوان كرد: در برخي روايات خدمت به پدر و مادر سبب آمرزش و غفران گناهان است.

وي با اشاره به وظايف ما در مقابل والدين گفت: تامين زندگي و معيشت آنان در صورتي كه محتاج هستند، اولين وظيفه فرزند است و دومين وظيفه اطاعت از والدين مگر اينكه در معاصي و امر خلاف دستورات خداوند باشد.

استاد دانشگاه علامه طباطبايي تصريح كرد: البته اين به معناي آن نيست كه اگر والدين ما را به معصيتي امر كردند با آنان بدرفتاري كنيم بلكه قرآن دستور فرموده بايد با آنان خوش رفتاري شود.
 عزاداري حرم  عزاداري حرم  عزاداري حرم  عزاداري حرم  عزاداري حرمبرچسب ها:شريعتي - حرم - والدين


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: