سه شنبه|29 خرداد 1397|04 شوال 1439|19 June 2018
زمان انتشار: 1395/10/21 - 16:39 |

گفتگو با يك مداح اهل بيت؛

افتخار نوكري امام حسين(ع) از مسجد محل تا روبروي قتلگاه

كار مداحي را از كودكي شروع كرد وقتي هنوز از بازي هاي دوران كودكي و شور و شوق دوره نوجواني بيرون نيامده بود؛ كارش را با مكبري در مسجد محل و خواندن نوحه و روضه براي اقوام و هيئت هفتگي و قرائت قرآن آغاز كرد و پله هاي ترقي را در سالهاي بعد به تدريج پيمود تا به مداحي زبردست تبديل شد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به عتبات عاليات حميد رمضانپور امروز مداحي چيره دست است كه در مجالس كشوري به مداحي مي پردازد و دوره اي هم در جمع زوار عتبات عاليات در حرم مطهر امام حسين و حضرت ابوالفضل عليهم السلام به مداحي پرداخت.

رمضانپور به خبرنگار ما گفت: متولد سال 1347 هستم و در كودكي علاقه زيادي به نوارهاي استاد عبدالباسط داشتم ، از كودكي كار مداحي را شروع كردم و در دبيرستان و راهنمايي نيز در مدرسه اقامه عزا مي كرديم.

وي ادامه داد: دوره دفاع مقدس نقش زيادي در شكوفايي استعداد روضه خواني و مداحي من داشت و رسما از سال 64 وارد نوكري حضرت اباعبدالله شدم و استادان زيادي مانند استاد سازگار، انساني، ارضي و صادقي و ... داشتم.

رمضانپور مي گويد: من هميشه خود را شاگر مي دانم و در محضر علما زانو زده ام و از سال 76 نيز با بعثه رهبر معظم انقلاب در مداحي همكاري دارم و 11 سفر به حج و دفعات مكرر نيز به عتبات آمده ام.

رمضانپور سال 77 را سال اولين سفر خود مي داند و مي گويد كه اين سفر خيلي بيشتر از دفعات قبل براي من اثر گذار و خاطره انگيز بود زيرا عمري روضه بين الحرمين، قتلگاه و حضرت ابوالفضل و امام حسين را خوانده بودم و حالا از نزديك در اينجا بودم.

وي ابراز اميدواري مي كند كه بتواند تا پايان عمر همين طور نوكري خاندان اهل بيت را بكند و با همين شور و انرژي بخواند.

وي مي گويد: توصيه اين حقير به مادحين اين است كه هميشه خود را شاگرد بدانند تا دائما بر آموخته هاي خود بيفزايند و حتما تازه كارها استاد داشته باشند و مطالعه كنند و اشعار و مقاتل و ... را بخوانند و با مطالعه اقدام به روضه خواني كنند.

اين مداح قرائت قرآن و انس با آن را در ارتقاء مداحي موثر مي داند و مي افزايد: مداحان بايد بر ادعيه تسلط داشته باشند و قرائت قرآن آنان خوب باشد و با مسايل روز نيز آشنا باشند تا در كارشان موفق تر شوند.
 حميد رمضانپور مداح اهلبيتبرچسب ها:مداح - رمضانپور - اهل بيت - قتلگاه


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: