دوشنبه|31 ارديبهشت 1397|05 رمضان 1439|21 May 2018
زمان انتشار: 1395/10/29 - 07:42 |

پژوهشكده حج و زيارت منتشر كرد؛

كتاب قداست زدايي وهابيان از پيامبر اكرم

كتاب قداست زدايي وهابيان از پيامبر اكرم صلي الله عليه و آله تأليف غلامرضا رضايي از سوي حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت منتشر شد.
به گزارش سرويس انديشه پايگاه اطلاع رساني حج، مؤسسه فرهنگي هنري مشعر وابسته به حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت، كتاب قداست زدايي وهابيان از پيامبر اكرم صلي الله عليه و آله تأليف غلامرضا رضايي را با تدوين پژوهشكده حج و زيارت منتشر كرد.

بي ترديد مسلمانان با اعتقاد و احترام به تمامي پيامبران، پيامبر اسلام صلي الله عليه و آله را برترين پيامبر و اشرف مخلوقات عالم مي دانند كه احدي در عزت و بزرگواري و شرافت به پاي ايشان نمي رسد، اما متأسفانه در دوران معاصر، فرقه وهابيت عكس اين اعتقاد عمل كرده است.

در مقدمه اين اثر آمده است: فرقه وهابيت كه چون لكه ننگي بر دامان جهان اسلام نشسته است، حرمت شكني و هتاكي را به جايي رسانده اند كه با تفسير و توجيه عجيب و ناروا از آيات و روايات، قداست پيامبر ختمي مرتبت محمد مصطفي صلي الله عليه و آله را انكار كرده اند.

اين كتاب با بررسي و نقد موارد هتك حرمت وهابيان به ساحت پيامبر بزرگوار اسلام، پرده از باطن شوم اين فرقه گمراه برداشته است. آنچه اين نوشتار در صدد آن است، بررسي و تحليل برخي از قداست شكني هاي اين فرقه ضاله است كه از آن جمله مي توان به موارد زير اشاره كرد:

نفي عصمت پيامبر اكرم در تلقي و ابلاغ وحي، نفي عصمت پيامبر اكرم در ارتكاب گناهان، انكار توان شنيداري پيامبر اكرم در عالم برزخ، انكار اجماع بر مشروعيت زيارت قبر پيامبر، اتهام كفر به والدين پيامبر، جواز تغيير صيغه سلام بر پيامبر در تشهد از خطاب به غيبت و ...

اين اثر در چهار فصل تنظيم شده است كه در فصل نخست آن كه به مفاهيم و كليات اختصاص دارد، واژه قداست و قداست زدايي مورد بررسي قرار مي گيرد، جايگاه معنوي پيامبر اكرم در قرآن كريم معرفي مي شود و فلسفه شكل گيري و نامگذاري وهابيت تبيين مي گردد.

نويسنده در فصل دوم تلاش مي كند قداست زدايي وهابيان از شخصيت حقيقي پيامبر اكرم صلي الله عليه و آله را در چهار گفتار انكار عصمت پيامبر، انكام علم پيامبر، انكار شنوايي پيامبر در عالم برزخ و بدعت شمردن زيارت و سفر زيارت پيامبر را مورد بررسي قرار دهد.

ديدن پيامبر اكرم صلي الله عليه و آله در رؤيا نشانه ضعف ايمان و علامت نفاق، مشروعيت نداشتن دعا كنار قبر پيامبر و تغيير صيغه تشهد از خطاب به غيبت از مطالب اصلي فصل سوم اين اثر است كه به بررسي قداست زدايي وهابيان از شخصيت حقوقي پيامبر اكرم مي پردازد.

قداست زدايي وهابيت از شخصيت نسبي پيامبر اكرم صلي الله عليه و آله عنوان فصل چهارم اين نوشتار است كه گفتار اول آن، اتهام كفر زدن به والدين پيامبر را بررسي مي كند و گفتار دوم به موضوع تعيين وظيفه نمودن ابن تيميه براي فاطمه زهرا سلام الله عليها اختصاص دارد.

كتاب قداست زدايي وهابيان از پيامبر اكرم صلي الله عليه و آله تأليف غلامرضا رضايي در قطع وزيري، 279 صفحه، شمارگان 1000 نسخه و قيمت 10 هزار و 500 تومان به تازگي از سوي مؤسسه فرهنگي هنري مشعر وابسته به حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت منتشر شده است.برچسب ها:وهابيت - پيامبر اكرم - پژوهشكده حج و زيارت - تازه هاي نشر


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: