سه شنبه|29 خرداد 1397|04 شوال 1439|19 June 2018
زمان انتشار: 1395/10/22 - 09:24 |

استاد حوزه و دانشگاه:

اسلام به پيشگيري و بهداشت بيشتر از درمان اهميت مي دهد

استاد حوزه و دانشگاه با بيان اينكه بايد مراقب سلامتي روحي و جسمي خود قبل از ابتلاء به امراض باشيم گفت: اسلام به پيشگيري و بهداشت بيشتر از درمان اهميت مي دهد و اساسا دين پيشگيري است.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به عتبات عاليات، حجت الاسلام والمسلمين دكتر سيدصدرالدين شريعتي، استاد دانشگاه علامه طباطبايي در مراسم عزاداري در جمع زائران حرم حضرت ابوالفضل (ع) كه با تلاوت قرآن توسط محمد شكري، قاري ممتاز برگزار شد افزود: به همين دليل در قرآن و روايات كمتر موردي مي بينيم كه درمان براي بيماري باشد ولي اگر كسي دستورات داده شده را رعايت و پيشگيري كند كمتر نياز به درمان خواهد داشت.

شريعتي در ادامه بحث خانواده گفت: اگر وعده اي به فرزند داديم بايد حتما آن را انجام دهيم تا موجب ايجاد حس بي اعتمادي در آنان نشود حتي اگر مجبور باشيم پول قرض كنيم.

وي افزود: اگر اعتماد فرزند به خانواده از بين رفت از خانواده منزوي مي شود و در محيط بيرون نيز دام هاي زيادي براي او گسترده است.

استاد دانشگاه علامه طباطبايي تصريح كرد: اگر فرزند مرتكب كار بدي شد و وعده تنبيه به او داديم در اين صورت مختاريم كه آن را عمل كنيم يا نه و اگر فرزند عذر خواست بهتر است از تنبيه بگذريم و آن را عملي نكنيم.

وي با بيان اينكه عذرخواهي فرزندان را بپذيريم ولو اينكه بخواهد ما را فريب دهد اظهار داشت: دين اسلام سرشار از آموزه هاي روان شناسي است كه اگر كسي به آن عمل كند زندگي سالمي خواهد داشت.

شريعتي با ابراز تاسف از اينكه برخي چشمشان را به مكاتب غربي دوخته اند به دوره سوم تربيت فرزند يعني از 15 تا 21 سال اشاره كرد و گفت: اين دوره، دوره رفاقت و دوستي با فرزند است و بايد از او در امور مشورت بگيريم و اگر نظرش را قبول نداريم با دليل آن را رد كنيم.

 حرم امام حسين ع حرم امام حسين ع حرم امام حسين ع حرم امام حسين ع حرم امام حسين ع حرم امام حسين عبرچسب ها:شريعتي - حرم ابوالفضل - سرداب علقمي - سخنران


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: