شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1395/10/22 - 11:46 |

حجت الاسلام والمسلمين محس قمي در گفت وگو با پايگاه حج:

حج فرصت ارزشمندي براي تعامل مسلمانان با يكديگر است/حفظ امنيت و عزت حجاج يك مطالبه منطقي است

معاون ارتباطات بين‌الملل دفتر مقام معظم رهبري گفت: امروز مسئله تقويت وحدت در ميان فرق مختلف اسلامي يك امر ضروري است و همه بايد در برابر استكبار جهاني و تفكرات تكفيري متحد شويم و حج نيز فرصت خوب و ارزشمندي براي تعامل مسلمانان با يكديگر است.
حجت الاسلام و المسلمين محسن قمي، عضو مجلس خبرگان رهبري و معاون ارتباطات بين‌الملل دفتر مقام معظم رهبري در گفت و گو با پايگاه اطلاع رساني حج با بيان اينكه جريانات تكفيري از سوي استكبار جهاني براي مقابله با اسلام راستين ايجاد شد، گفت: دشمنان اسلام از تاثيرگذاري اسلام راستين بر ملت‌ها واقف هستند، لذا جريانات تكفيري را ايجاد كردند.

وي با اشاره به حوادث منطقه گفت: امروز در صحنه ميداني تكفيري‌ها دچار شكست‌هاي متعدد شده اند، اما نبايد از تفكرات انحرافي تكفيري‌ها غافل شويم.

معاون ارتباطات بين‌الملل دفتر مقام معظم رهبري در ادامه با اشاره به مسئله حج گفت: حج عبادتي واجب است كه هر مسلماني كه شرايط آن را داشته باشد بايد در طول عمر خود آن را به جاي آورد.

عضو مجلس خبرگان رهبري اظهار كرد: حج عبادتي جامع با مولفه‌هاي مختلف است كه هم براي زندگي فردي و نيز زندگي اجتماعي مسلمانان راهگشا است.

حجت الاسلام والمسلمين قمي عنوان كرد: امروز مسئله تقويت وحدت در ميان فرق مختلف اسلامي يك امر ضروري است و همه بايد در برابر استكبار جهاني و تفكرات تكفيري متحد شويم و حج نيز فرصت خوب و ارزشمندي براي تعامل مسلمانان با يكديگر است.

معاون ارتباطات بين‌الملل دفتر مقام معظم رهبري با اشاره به اقدام دولت عربستان در «صد عن سبيل الله» گفت: اين اقدام عربستان كاملا رفتاري سياسي بود و خواسته جمهوري اسلامي تأمين امنيت حجاج ايراني بود، اما دولت عربستان نسبت به اين مسئله منطقي حاضر نشد تعهد بدهد.

عضو مجلس خبرگان رهبري در پايان گفت: حفظ امنيت و عزت حجاج يك مطالبه منطقي است.

برچسب ها:حج تمتع - گفتگو


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: