شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1395/10/23 - 10:15 |

استاد حوزه و دانشگاه:

پيامبر و ائمه پدران معنوي ما هستند

استاد حوزه و دانشگاه با بيان اينكه پيامبر و ائمه پدران معنوي ما هستند تاكيد كرد: تبعيت و اطاعت از دستورات آنان واجب است.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به عتبات عاليات، حجت الاسلام والمسلمين دكتر سيدصدرالدين شريعتي، در مراسم عزاداري حضرت اباعبدالله الحسين(ع) كه روبروي قتلگاه برگزار شد گفت: پيامبر و ائمه پدران معنوي و روحاني ما هستند همان طور كه در روايتي بيان شده است كه «انا و علي ابوا هذة الامة» از اين رو حقوقي نيز بر گردن ما دارند.

وي افزود: نخستين و مهمترين حق آنان بر ما اين است كه از آنان تبعيت كنيم و اين تبعيت از يكسرف سبب خشنودي خداوند از ما و از طرف ديگر عامل بخشش گناهان انسان است.

شريعتي بيان داشت: اگر ما ايشان را پدران معنوي خود مي دانيم بنابراين در زندگي نبايد خودسر عمل كنيم و بايد همان طور كه آنان دين را معرفي كرده و عمل كرده اند عمل كنيم.

استاد حوزه و دانشگاه عنوان كرد: در زيارت اربعين هدف قيام امام، شخصيت پليد دشمنان امام و تكليف ما در برابر امام به خوبي معرفي شده است.

وي ادامه داد: اولين تكليف ما شهادت و باور به اينكه آنان ولي و حجت خدا در وري زمين هستند و آفرينش بدون آنان فرو مي ريزد و ما به بركت و يمن آنان روزي مي خوريم.

وي تاكيد كرد: در اين زيارت مي خوانيم كه بايد بند به بند دستورات آنان را با يقين باور داشته باشيم و به آن عمل كنيم و مبادا مانند كساني باشيم كه دم از امام علي مي زدند ولي پشت سر معاويه بودند.

شريعتي با اشاره به اياتي از قرآن گفت: بر اين اساس نور مومنان از جلو و كنار آنان در قيامت حركت مي كند كه مراد از اين نور را نور ولايت ائمه دانسته اند و ظالمان و كافران نيز از مومنان اين نور را درخواست مي كنند ولي گفته مي شود برگرديد به دنيا و اين نور را بياوريد اگر قادر هستيد.

 عزداري حرم امام حسين (ع) عزداري حرم امام حسين (ع) عزداري حرم امام حسين (ع) عزداري حرم امام حسين (ع) عزداري حرم امام حسين (ع) عزداري حرم امام حسين (ع)برچسب ها:شريعتي - حرم - پدران معنوي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: