جمعه|07 ارديبهشت 1397|10 شعبان 1439|27 April 2018
زمان انتشار: 1395/10/28 - 07:53 |

استاد دانشگاه:

مقام و جايگاه حضرت عباس(ع) به علت ادب در برابر امام حسين(ع) است

استاد دانشگاه با بيان اينكه حضرت عباس در ادب در برابر خدا، پيامبر و امام زمان خود اسوه است تاكيد كرد: مقام، جايگاه و آبروي حضرت عباس(ع) به علت ادب در برابر امام حسين(ع) است.
به گزارش خبرنگار حجت الاسلام والمسلمين سيدحسن پورموسوي، استاد دانشگاه در مراسم عزاداري در سرداب علقمي حرم مطهر حضرت عباس (ع) گفت: حضرت عباس به صورت مستقيم توسط چند تن از ائمه(ع) و به صورت غيرمستقيم در قرآن مورد تمجيد و تكريم قرار گرفته است زيرا مي توان ايشان را مصداق چند آيه از قرآن كريم قرار داد.

وي اظهار داشت: به تصريح روايات 124 هزار پيامبر هر صبح و شام بر حضرت عباس(ع) درود مي فرستند.

وي با بيان اينكه ادب مهمترين خصوصيت حضرت عباس بود ادامه داد: هر چيزي نيازمند عقل است و عقل نيازمند ادب و فرد هرقدر عاقل باشد ولي ادب نداشته باشد ره به جايي نمي برد.

پورموسوي بيان كرد: حضرت عباس در درجه اول مطيع دستورات خداوند بود و در مرحله دوم در مقابل رسول الله ادب داشت؛ پيامبري كه خداوند و همه ملائكه بر او صلوات مي فرستند و از همه مردم نيز دعوت كرده است تا به اين راهپيمايي بشتابيم و بر او صلوات بفرستيم.

استاد دانشگاه با بيان اينكه در صلوات 5 اصل دين وجود دارد عنوان كرد: در ذكر صلوات توحدي، نبوت، ولايت، عدل و معاد وجود دارد كه عبارت اللهم نشانگر توحيد، صل علي محمد، نبوت، و آل محمد نشانگر امامت است و عدل آن است كه حق محمد و آل محمد(ص) ادا شود و كسي به نبوت اعتقاد دارد معاد را هم مي پذيرد.

وي با بيان اينكه حضرت عباس آبرو و عزت خود را به خاطر ادب در برابر خدا، رسول و امامش به دست آورد تاكيد كرد: اگر به امام معصوم(ع) ادب كنيم در اينصورت در دنيا و آخرت آبرومند و با عزت خواهيم بود.
 تصاوير عزاداري در سرداب علقمي تصاوير عزاداري در سرداب علقمي تصاوير عزاداري در سرداب علقمي تصاوير عزاداري در سرداب علقمي تصاوير عزاداري در سرداب علقمي تصاوير عزاداري در سرداب علقمي تصاوير عزاداري در سرداب علقمي تصاوير عزاداري در سرداب علقمي تصاوير عزاداري در سرداب علقمي تصاوير عزاداري در سرداب علقمي تصاوير عزاداري در سرداب علقمي تصاوير عزاداري در سرداب علقمي تصاوير عزاداري در سرداب علقميبرچسب ها:علقمه - حضرت عباس - سخنراني - كربلا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: