دوشنبه|04 تير 1397|10 شوال 1439|25 June 2018
زمان انتشار: 1395/11/10 - 13:55 |

اتحاديه بين‌المجالس سازمان همكاري اسلامي:

قدس پايتخت معنوي امت اسلامي است

اتحاديه بين‌المجالس كشورهاي عضو سازمان همكاري اسلامي در دوازدهمين دوره اجلاس خود در باماكو ـ پايتخت مالي ـ اعلام كرد كه مساله فلسطين و قدس يك مساله محوري و اساسي است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، اين اتحاديه در پايان كنفرانس خود با صدور بيانيه‌اي اعلام كرد كه بيت المقدس پايتخت معنوي امت اسلامي و يك خط قرمز است كه نبايد از آن عبور كرد. بايد همه محافل منطقه‌اي و بين‌المللي به منظور حمايت و دفاع از اين مساله و تحقق حقوق حقه و غيرقابل دخل و تصرف ملت فلسطين از جمله بازگشت آوارگان فلسطيني به سرزمين خود، رهايي از چنگال اشغالگران صهيونيست و تشكيل كشور مستقل فلسطين به پايتختي قدس شريف تشريك مساعي داشته باشند.

نمايندگان پارلمان‌هاي كشورهاي اسلامي در اين بيانيه ضمن مخالفت با تصميم دونالد ترامپ رئيس جمهور جديد آمريكا براي انتقال سفارت اين كشور از تل‌آويو به قدس، آن را به مثابه جنگ عليه ملت فلسطين و حقوق حقه، مشروع، ثابت، غير قابل دخل و تصرف اين ملت خواندند.

در اين بيانيه آمده است كه اين تصميم مردود و محكوم است و با وضعيت حقوقي شهر قدس به عنوان بخش لاينفك سرزمين فلسطين تضاد دارد.

به نقل از مركز اطلاع رساني فلسطين، اين بيانيه ضمن استقبال از مصوبه ۲۳۳۴ شوراي امنيت سازمان ملل در زمينه لزوم حمايت از تلاش‌هاي فلسطين در سازمان ملل، حمايت از تلاش‌هاي صورت گرفته در زمينه برچيدن بساط اشغالگري در سرزمين فلسطين را خواستار شد.

اين اتحاديه همچنين بر لزوم لغو محاصره فلسطينيان ساكن نوار غزه، آزادي تمامي اسراي فلسطيني از زندان‌هاي اسرائيلي، محاكمه و مجازات سران تل‌آويو به خاطر ارتكاب جنايات هولناك عليه ملت فلسطين اعم از قتل، بازداشت، تخريب اراضي و خانه‌ها، شهرك سازي و ساخت ديوار حايل تاكيد كرد.

اين بيانيه ضمن درخواست فعال سازي صندق‌هاي تاسيس شده براي قدس و تقويت پايداري فلسطينيان ساكن اين شهر، از كشورهاي عضو سازمان ملل خواست از هرگونه همكاري و هماهنگي با رژيم صهيونيستي در خصوص قدس خودداري كنند.

شركت كنندگان در اين اجلاس از كشورها و پارلمان‌هايي كه كشور فلسطين را به رسميت نشناخته‌اند، خواست آن را به رسميت بشناسند.

منبع: ايسنا

برچسب ها:قدس - فلسطين


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: