یکشنبه|06 خرداد 1397|11 رمضان 1439|27 May 2018
زمان انتشار: 1395/11/16 - 13:09 |

آيت‌الله تسخيري در گفت وگو با پايگاه حج:

انقلاب اسلامي روح تازه‌اي به حج ابراهيمي بخشيد

مشاور عالي مقام معظم رهبري در امور جهان اسلام گفت: انقلاب اسلامي روح تازه اي به حج ابراهيمي بخشيد؛ يكي از ابعاد مهم حج، بُعد سياسي و استكبارستيزي آن است كه با وقوع انقلاب اسلامي اين مؤلفه تقويت شد.
آيت الله محمد علي تسخيري، مشاور عالي مقام معظم رهبري در امور جهان اسلام در گفت و گو با پايگاه اطلاع رساني حج با اشاره به اهميت فريضه حج گفت: حج تركيبي از مولفه هاي تاثيرگذاري است كه زندگي دنيا و آخرت انسان را تأمين مي كند.

وي افزود: با ظهور انقلاب اسلامي، نگاه مسلمانان به حج نيز دچار تحول شد؛ از ديدگاه انقلاب اسلامي مسئله وحدت امت اسلامي به عنوان يك اصل تغييرناپذير مطرح شد و اين وحدت خود را در مراسم حج نيز نشان داد.

دبيركل سابق مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي عنوان كرد: انقلاب اسلامي روح تازه اي به حج ابراهيمي بخشيد؛ يكي از ابعاد مهم حج، بُعد سياسي و استكبارستيزي آن است كه با وقوع انقلاب اسلامي اين مؤلفه تقويت شد.

عضو شوراي عالي مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي اظهار كرد: حج را نبايد صرفا يك عبادت فردي دانست؛ كنگره عظيم حج كه با حضور ميليوني مسلمانان، هرساله در سرزمين وحي برگزار مي شود؛ قدرت و عظمت جهان اسلام را به نمايش مي گذارد.

وي در پايان با اشاره به مسئله وحدت در جهان اسلام گفت: مشتركات اساسي و فراواني در ميان مسلمانان وجود دارد كه مي تواند اين وحدت را تقويت كند؛ حج نيز يكي از مهمترين مشتركاتي است كه دنياي اسلام را به يكديگر نزديكتر مي كند.

برچسب ها:حج تمتع - گفتگو


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: