دوشنبه|28 اسفند 1396|01 رجب 1439|19 March 2018
زمان انتشار: 1395/11/17 - 17:00 |

حجت الاسلام مازني با اشاره به مذاكرات پيش‌رو با عربستان:

اصل مذاكرات با عربستان بر بازگشايي مسير سفر حج باشد

نماينده مردم تهران در مجلس معتقد است در حالي كه بايد شأن و عزت ايرانيان در مذاكرات حج با عربستان رعايت شود لازم است اصل مذاكرات بر بازگشايي سفر حج باشد.
احمد مازني در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري خانه ملت با اشاره به مذاكراتي كه قرار است ايران و عربستان 5 اسفندماه در رابطه با نحوه اعزام حجاج ايراني به مراسم حج سال آينده داشته باشند، گفت: يكي از مسائلي كه بايد به عنوان اصل در مذاكرات صورت گيرد اين است كه مسئولان دستگاه ديپلماسي با نگاه تلاش براي بازگشايي مسير سفر حج وارد شوند.

نماينده مردم تهران، ري، شميرانات، اسلامشهر و پرديس در مجلس شوراي اسلامي بر همين اساس تصريح كرد: از سوي ديگر مه است كه ارتباط با ملت هاي مسلمان و افرادي كه از كشورهاي مختلف براي مناسك حج شركت مي كنند بايد برقرار شده و فاصله ايجاد نشود.

وي افزود: ارتباطي كه ميان ايرانيان و ساير مسلمانان در جريان سفر حج برقرار مي شد باعث رفع بسياري از شبهات و خنثي شدن بسياري از توطئه هاي دشمن در خصوص اسلام و ايران مي شد.

مازني ادامه داد: نكته اي كه بايد در مذاكرات با عربستان مد نظر قرار گيرد مذاكره از موضع بالا و طبق عزت و شأن ملت ايران است و اينكه بعد از اين در اجراي مناسك حج كوچكترين جسارتي به حجاج نشود.

عضو كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي در پايان خاطرنشان كرد: سعودي ها نبايد فراموش كنند كه ما از آنها طلبكار هستيم و بايد در وهله اول آنها پاسخگوي طلب هاي گذشته خود باشند و اين پاسخگويي نه تنها براي ايرانيان بلكه بايد براي ساير حجاجي كه از كشورهاي ديگر در فاجعه منا حضور داشتند صورت گرفته و حق و حقوق آنها پرداخت شود./

برچسب ها:حج تمتع - ايران - عربستان - حج 96


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: