یکشنبه|06 خرداد 1397|11 رمضان 1439|27 May 2018
زمان انتشار: 1395/11/17 - 17:00 |

ميرزاده با اشاره به مذاكرات پيش‌رو با عربستان:

حضور رسانه‌ها روند مذاكرات حج با عربستان را از مسير منطقي خارج مي‌كند

نماينده مردم گرمي در مجلس معتقد است از آنجايي كه ملت ايران علاقمند به بازگشايي مسير سفر حج هستند رسانه‌ها بايد از پرداختن به مسائل مذاكرات حج با عربستان خودداري كنند تا روند آن بدون تشديد حساسيت طرف مقابل پيش رود.
سيدحمايت ميرزاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري خانه ملت با اشاره به مذاكراتي كه قرار است ايران و عربستان 5 اسفندماه در رابطه با نحوه اعزام حجاج ايراني به مراسم حج سال آينده داشته باشند، گفت: از آنجايي كه سرزمين عربستان متصل به ريشه باورها و اعتقادات ماست نبايد سياست دولت ها منجر به دور افتادن مردم از اعتقادات خود شود.

نماينده مردم گرمي در مجلس شوراي اسلامي بر همين اساس تصريح كرد: مردم دوست دارند به سفر حج بروند لذا نبايد سياسيون با دخالت هايي كه انجام مي دهند مانع اين اولويت مردم شوند.

وي در ادامه به عدم رسانه اي شدن موضوع مذاكرات عربستان با ايران درخصوص برگزاري مجدد مناسك حج با حضور ايرانيان تأكيد كرد و افزود: جلسات ميان مسئولان ايران و عربستان بايد به صورت محرمانه باقي بماند تا منافع عمومي ملت در آن لحاظ شود.

ميرزاده تأكيد كرد: تا كنون نيز رسانه اي شدن قضيه اختلافات ميان ايران و عربستان در خصوص برگزاري حج باعث شده مردم ما كه بر اساس اعتقادات ريشه اي خود دوست دارند به سفر حج بروند از اين حق خود باز بمانند.

سخنگوي كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي در پايان خاطرنشان كرد: مسير منطقي مذاكرات حج صرفا زماني صورت مي گيرد كه رسانه ها وارد اين قضيه نشوند تا حساسيت طرف مقابل تشديد نشود و اجازه دهند مسئولان دستگاه ديپلماسي و سازمان حج و زيارت با هماهنگي محرمانه با مجلس هرچه سريع تر در خصوص دريافت ديه فاجعه ديدگان و برگزاري مناسك حج سال آينده به نتيجه برسند.

برچسب ها:حج تمتع - ايران - عربستان - مجلس


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: