چهارشنبه|02 خرداد 1397|07 رمضان 1439|23 May 2018
زمان انتشار: 1395/11/18 - 15:05 |

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر در جمع شيعيان منطقه شرق سريلانكا:

بهترين شيوه براي جذب قلوب تواضع است

نماينده ولي فقيه در امور حج وزيارت با اشاره به اينكه شيعيان از فرهنگي مترقي برخوردارند بر لزوم معرفي اين فرهنگ به جهانيان و استفاده از راهكارهاي اسلام براي جذب قلوب تاكيد كرد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ، حجت الاسلام والمسلمين سيد علي قاضي عسكر در ديدار با شيعيان منطقه شرق سريلانكا در استان باتيكلا با تبريك روز ملي سريلانكا، ايام دهه فجر و فرارسيدن سالروز پيروزي انقلاب اسلامي به بيان و ظايف و مسئوليت هاي شيعيان در شرايط كنوني و نحوه تعامل با سايراديان و مذاهب پرداخت.

نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت فرهنگ شيعي را فرهنگي مترقي و نيازمند معرفي به جهانيان دانست و با ضروري خواندن حفظ وحدت بين مذاهب اسلامي بر لزوم پاسخگويي به شبهه افكني ها عليه شيعيان تاكيد كرد.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكربا يادآوري ويژگي هاي مذهب تشيع، تصريح كرد: شيعه هيچ گاه بر مذهب يا جامعه ديگري تعرض نكرده است و اين را تاريخ نيز ثابت مي كند.

پيش از سخنان نماينده ولي فقيه در امور حج وزيارت آقاي محمد مرزوق رئيس جماعت أهل بيت (ع) ضمن عرض خير مقدم به حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر از وضعيت شيعيان منطقه شرق سريلانكا و فعاليت هاي صورت گرفته براي آنها گزارشي بيان كرد.

بر پايه اين گزارش ، درحاشيه اين ديدار حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر از دارالامام صادق (ع) از مراكز شيعي شهر والاچينا در شرق سريلانكا بازديد كرد و به منزله صلح و دوستي بين دو كشور يك نهال در اين مركز كاشت.

نماينده ولي فقيه در ادامه برنامه هاي خود همچنين ازحوزه علميه منبع الهدي يكي از مراكز شيعي شهر والاچينا بازديد كرد و در نشست با طلاب علوم ديني اين مركز در باره وظايف آنها توصيه هايي بيان داشت .

سخنراني در نشست تخصصي بررسي شيوه هاي تبليغ در جامعه غير اسلامي كه با حضور فارغ التحصيلان جامعه المصطفي منطقه شرق سريلانكا برگزار شد از ديگر برنامه هاي حجت الا سلام والمسلمين قاضي عسكر در سفر به اين منطقه بود.

نماينده ولي فقيه در سخنان خود به بررسي شيوه هاي تبليغ و راههاي جذب مخاطب پرداخت و بر ضرورت پرهيز از مجادلات سياسي در تبليغ تاكيد كرد.

وي با مهم خواندن رعايت اولويت ها در تبليغ، گفت: بر اساس نيازها و اولويت هاي افراد بايد آن ها را تغذيه معنوي كرد و
بهترين شيوه براي جذب قلوب تواضع است.برچسب ها:قاضي عسكر - شيعيان - سريلانكا - تشيع - اسلام


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: