یکشنبه|06 خرداد 1397|11 رمضان 1439|27 May 2018
زمان انتشار: 1395/11/22 - 08:43 |

آيت الله مقتدايي در گفت وگو با پايگاه حج:

حج عبادتي معنوي و باعظمت براي مسلمانان است

قائم مقام جامعه مدرسين حوزه علميه قم گفت: حج عبادتي معنوي و باعظمت براي مسلمانان است و امت اسلامي براي تعالي و پيشرفت خود بايد از اين فريضه الهي استفاده فراواني ببرد.
آيت الله مرتضي مقتدايي، قائم مقام جامعه مدرسين حوزه علميه قم در گفت و گو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج با اشاره به اهميت فريضه حج در اسلام گفت: حج از جمله عبادات مسلمانان است كه به دليل اهميت آن، سوره اي در قرآن كريم به نام حج نازل شده است.

عضو مجلس خبرگان رهبري اظهار كرد: حج يك فريضه معنوي است كه انسان با انجام مناسك آن به سير الي الله دست پيدا مي كند و تمرين خودسازي و تقوا در آن صورت مي گيرد.

قائم مقام جامعه مدرسين حوزه علميه قم با اشاره به اقدام عربستان در محروميت ايراني ها از فريضه حج گفت: در فاجعه منا چند صد نفر از زائران ايراني به شهادت رسيدند، اما عربستان نه تنها پاسخ گو نبود، بلكه به جاي پاسخ گويي، ايراني ها را از حج محروم كرد.

آيت الله مقتدايي افزود: همان گونه كه رهبر معظم انقلاب تأكيد كردند، نبايد فاجعه منا به فراموشي سپرده شود و تشكيل كميته حقيقت ياب براي بررسي ابعاد اين فاجعه ضروري است.

قائم مقام جامعه مدرسين حوزه علميه قم در پايان گفت: حج عبادتي معنوي و باعظمت براي مسلمانان است و امت اسلامي براي تعالي و پيشرفت خود بايد از اين فريضه الهي استفاده فراواني ببرد.

گفتني است، در پي فاجعه منا در دوم مهرماه 94، عربستان سعودي با عدم اجراي مقدمات حضور حجاج ايراني، عملا مانع از حج گزاري ايرانيان در حج سال جاري شد. بنيامين نتانياهو، نخست وزير رژيم صهيونيستي نيز چندي پيش در گفتگو با روزنامۀ «Times of Israel» اعتراف كرد: «ما خوشحالي خود را از عدم حضور حجاج ايراني در حج پنهان نمي كنيم».برچسب ها:حج تمتع - گفتگو


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: