دوشنبه|31 ارديبهشت 1397|05 رمضان 1439|21 May 2018
زمان انتشار: 1395/11/23 - 12:56 |

نماينده بعثه رهبري در عراق:

فضاهاي مجازي ميدان نبرد حق و باطل است

حجت الاسلام والمسلمين نجفي‌روحاني گفت: اگر به فضاهاي مجازي با تأمل نگريسته شود، شاهد خواهيم بود كه هجمه تبليغات عليه دين و ولايت بسيار سنگين و گسترده است.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج در كربلاي معلي، حجت الاسلام والمسلمين نجفي‌روحاني، نماينده بعثه مقام معظم رهبري در كشور عراق امروز در ديدار جمعي از اساتيد و اعضاي هيأت علمي دانشگاه هاي استان‌هاي آذربايجان‌شرقي و آذربايجان‌غربي اظهار داشت: دانشمندان و انديشمندان بايد در فن خود همانند نيوتن خلاقيت و نوآوري داشته باشند.

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در كشور عراق با تأكيد بر اين‌كه در عرصه معرفتي و زيارتي بايد به لطائف، ظرايف و حقائق زيارت دست يافت، خاطرنشان كرد: بهترين ارمغان معنوي سفر به عتبات عاليات تنها با تفكر و تأمل نصيب انسان خواهد شد.

وي سنگر علم و انديشه را جزو بزرگترين سنگرها دانست و افزود: كربلا جاي ناليدن و باليدن است، زيرا هم جنبه احساسي كه شورآفرين است و هم جنبه باليدن دارد كه نياز به معرفت، بينش و تأمل است و عقل در آن صحنه حضور پيدا مي كند. از اين رو هر دو توأمان بايد محقق شود در حقيقت كربلا جاي گريستن و نگريستن به سبك زندگي اهل بيت است.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي‌روحاني ميدان نبرد علمي و فرهنگي را مهم تر از ميدان نبرد نظامي دانست و افزود: دشمنان با سلاح علم و فرهنگ به جنگ دين و دين مداران آمده اند، از اين رو بايد در صحنه هاي علمي، فرهنگي و معرفتي مجهز، هوشيار، با بصيرت، مدبرانه و با انگيزه حركت كنيم.

وي فضاهاي مجازي را ميدان نبرد حق و باطل خواند و افزود: اگر به فضاهاي مجازي با تأمل نگريسته شود، شاهد خواهيم بود كه هجمه تبليغات عليه دين و ولايت بسيار سنگين و گسترده است، در حقيقت ما در حال جنگ با دشمنان در عرصه علمي و فرهنگي هستيم.

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در كشور عراق با اشاره به شرايط زمان گفت: طبق فرموده امام صادق عليه السلام فرموده‌اند؛ هر كس جريان هاي زمانه را نشناسد، دچار اشتباه و انحراف مي شود، بايد انديشه را با انديشه بايد پاسخ دهيم، به يقين با سكوت و بي تفاوتي مسأله حل نخواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي‌روحاني عصبانيت استكبار از انقلاب اسلامي را نشأت گرفته از اوج‌گيري انديشه انقلاب و صدور ارزش هاي انقلابي در دنيا دانست و گفت: دشمن احساس خطر مي كند از اين رو بايد بيش از هر زمان ديگري مقام تر مصمم تر و باانگيزه تر در مقابل جنگ تبليغاتي و فرهنگي بايستيم.برچسب ها:كربلا - نجفي روحاني - بعثه رهبري - دانشگاه


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: