یکشنبه|30 ارديبهشت 1397|04 رمضان 1439|20 May 2018
زمان انتشار: 1395/11/26 - 19:05 |

مسئول دفتر نمايندگي بعثه رهبري در عراق:

بي بصيرتي عامل سقوط و بدبختي جوامع بشري است

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني بي بصيرتي را عامل سقوط و بدبختي جوامع بشري دانست و گفت: با بي بصيرتي هر كاري كه انجام دهيم از مقصد دور شده و به سقوط نزديكتر مي شويم.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني، مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كشور عراق امروز (سه شنبه) در سيزدهمين همايش دانشگاهيان زائر عتبات عاليات در كربلا بصيرت را بزرگترين ويژگي حضرت عباس (ع) دانست و اظهار داشت: مردود شدن مسلمانان پس از رحلت پيامبر اسلام(ص) ؛ در كربلا گوشزد شد. در حقيقت مهم‌ترين درس عاشورا عبرت آموزي است.

وي با استناد به حديثي؛ بي بصيرتي را عامل سقوط و بدبختي جوامع بشري دانست و افزود: با بي بصيرتي هر كاري كه انجام دهيم از مقصد دور شده و به سقوط نزديكتر مي شويم، در كربلا مسلمانان بي بصيرت يا در صحنه حاضر نشدند، يا به بهانه هاي مختلف از حمايت امام گريختند و يا عليه امام خود شمشير كشيدند.

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كشور عراق ادامه داد: در دوران غيبت حضرت ولي‌عصر (عج) كه زمان امتحان مسلمانان است؛ اگر آگاه و بيدار نباشيم و از امام زمان خود حمايت و پيروي نكنيم؛ ظهور آن حضرت به تعويق خواهد افتاد و بشر از اين نور عالم وجود كم بهره خواهد شد.

وي كربلا را ميدان عبرت آموزي دانست و افزود: بايد به اين پرسش پاسخ دهيم كه اگر در سال 61 هجري حضور داشتيم؛ در چه سطحي بوديم؛ آيا حاضر بوديم در آن شرايط سخت جنگ و مصائبي كه در تاريخ آمده است در مقابل لشكر بزرگ يزيد و در كنار امام بايستيم و نماز اول وقت را به جماعت بخوانيم.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني ادامه داد: آيا حاضر بوديم تا آخرين قطره خون از امام حمايت كنيم؟ البته امروز نيز همان جريان كربلا بين اسلام و كفر و استكبار به شيوه ديگري وجود دارد، آيا در مقابل تهاجم مسموم تبليغي و فرهنگي دشمنان عليه دين؛ مقاومت مي كنيم و پاسخ آن ها را با زبان و قلم خود مي دهيم؟

وي در پايان از دانشجويان فرهيخته خواست با تأمل و تفكر ارمغان خوبي از اين سفر معرفتي به دانشگاه هاي خود سوغات ببرند و افزود: بهترين ارمغان سفر به عتبات عاليات تحليل صحيح واقعه كربلا و بيان عبرت ها و درس هاي آن براي نسل جديد است.


برچسب ها:دانشگاهيان - بعثه - نجفي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: