پنجشنبه|03 خرداد 1397|08 رمضان 1439|24 May 2018
زمان انتشار: 1395/11/27 - 17:05 |

اتمام ساخت مكان استقرار زائران امام حسين(ع) در نجف تا اربعين سال آينده

رييس ستاد بازسازي عتبات عاليات در استان تهران گفت:‌ زمينه ساخت فضايي به مساحت ۲۰هزار مترمربع در نجف براي زائران فراهم شده است و تا اربعين سال آينده براي اسكان ۲۹ هزار زائر آماده مي شود.
سيدحسين هاشمي در مراسم تقدير از ائمه جمعه استان تهران كه با حضور حجج الاسلام سيدرضا تقوي، كاظم صديقي و سيد صالح ياسيني و فداكار، رييس ستاد بازسازي عتبات در نجف اشرف و جمعي از مسئولان و مديران استان تهران برگزار شد، گفت: براي مردم استان تهران توفيقي است كه پشتيبان ساخت صحن حضرت فاطمه زهرا(س) در نجف اشرف باشند.

وي افزود:‌ كار بزرگي در نجف اشرف در ساخت صحن و شبستان حرم حضرت زهرا (س) در حال انجام است.

رييس ستاد بازسازي عتبات عاليات استان تهران با بيان اينكه دو سال است كه در نجف اشرف ميزبان زائران امام حسين(ع) در ايام اربعين هستيم عنوان كرد: ‌روزانه متوسط ۴۵ هزارزائر در ايام اربعين در نجف، اسكان و پذيرايي شدند.

هاشمي به ساخت مكاني ثابت و مجهز براي اسكان زائران امام حسين(ع) در نجف براي ايام اربعين اشاره كرد و افزود: زمينه ساخت فضايي به مساحت ۲۰هزار مترمربع در نجف براي زائران فراهم شده است و تا اربعين سال آينده براي اسكان ۲۹ هزار زائر آماده مي شود.

وي سامانه اشتراك آسماني همراه اول و اپراتور دوم را در جمع آوري كمك هاي مردمي در بازسازي عتبات عاليات موثر دانست و گفت:‌مردم از طريق اين سامانه از ۱۱۰ تومان تا هر ميزان مي توانند در ساخت و بازسازي عتبات مشاركت كنند و اكنون۳۰۰هزار نفر در استان تهران مشترك مستقيم داريم كه روزانه كمك مي كنند.

رييس ستاد بازسازي عتبات در استان تهران در پايان، گفت: عنايات خاص موجب شد استان تهران در ساخت صحن عقيله بني هاشم نيز وارد شده و ساخت پروژه، آغاز شده است.


برچسب ها:نجف - بازسازي - زائران


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: