شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1395/11/29 - 11:08 |

مسئول نمايندگي بعثه رهبري در عراق:

زائر حقيقي؛ گفتار و رفتارش حسيني ‌مي‌شود

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني سفر كربلا را با سفرهاي ديگر بسيار متفاوت دانست و گفت: اين سفر آن قدر مهم و با ارزش است كه همه اوصيا و اولياي الهي آرزوي آن را داشته و دارند.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني، مسئول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كشور عراق امروز در چهاردهمين گردهمايي دانشگاهيان زائر عتبات عاليات در كربلا با اشاره به آداب زيارت، سفر كربلا را سفر عشق و دل خواند و اظهار داشت: تغيير انديشه در گفتار و رفتار آشكار مي‌شود، بنابراين در اين سفر بايد حركتي در درون صورت گيرد تا زائر به اهداف عالي كه كمال بشريت است، نائل گردد.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني با اشاره به معناي احيا و زنده شدن خاطرنشان كرد: ما را در اين سفر دعوت كرده اند تا حيات واقعي و انساني پيدا كنيم و زندگي پاك و دلنشين داشته باشيم، كه آن را حيات طيبه مي گويند.

وي كربلا را صحنه نبرد حق و باطل دانست و افزود: در اين سفر مهم بايد جايگاه و نقش خود را در اين دو جبهه پيدا كنيم و به اين نتيجه برسيم كه اگر در زمان امام حضور داشتيم؛ آيا با ايثار آخرين قطره خون در راه دفاع از دين و ولايت ايستادگي مي كرديم.

مسئول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كشور عراق گفت: روح كربلا و جريان نبرد حق و باطل در همه زمان‌ها و مكان ها وجود دارد و بايد از عاشورا الگو گيريم و در مقابل باطل و استكبار جهاني و صهيونيست‌ها با تمام قد بايستيم و حسين وار از عزت مسلمانان دفاع كنيم.

وي سفر كربلا را با سفرهاي ديگر بسيار متفاوت دانست و تصريح كرد: اين سفر آن قدر مهم و با ارزش است كه همه اوصيا و اولياي الهي آرزوي آن را داشته و دارند و دستاورد آن مي تواند در زندگي شخصي و اجتماعي انسان تحول ايجاد كند و كشتي بشريت را به ساحل نجات رهنمون سازد.

برچسب ها:بعثه - زائر - كربلا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: