پنجشنبه|06 ارديبهشت 1397|09 شعبان 1439|26 April 2018
زمان انتشار: 1395/11/29 - 11:42 |

ويژگي‌هاي همنشين خوب از ديدگاه پيامبر اسلام

حجت الاسلام والمسلمين نجفي‌روحاني گفت: بر اساس فرمايش پيامبر اسلام؛ وقتي همنشين را مي بيني بايد به ياد خداوند بيفتي، وقتي با او صحبت مي كني بر علم و دانش تو افزوده شود و اعمالش انسان را به ياد قيامت و روز حساب بياندازد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، حجت الاسلام والمسلمين نجفي‌روحاني، مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كشور عراق امروز در جمع مداحان و روحانيان كاروان هاي ايراني عتبات عاليات با استناد به حديثي از پيامبر اسلام بر اهميت هم‌نشين خوب در زندگي انسان تأكيد كرد.

وي با اشاره به سه ويژگي و شاخص براي يك همنشين خوب و مناسب گفت: بر اساس فرمايش پيامبر اسلام؛ وقتي همنشين را مي بيني بايد به ياد خداوند بيفتي، وقتي با او صحبت مي كني بر علم و دانش تو افزوده شود و اعمالش انسان را به ياد قيامت و روز حساب بياندازد.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي‌روحاني در ادامه كاروان عتبات عاليات براي روحانيان را كلاسي يك هفته اي دانست و گفت: بايد براي اداره و مديريت اين كلاس برنامه ريزي منسجم، كارآمد، انسان‌ساز و بانشاط انجام داد و بهترين خاطره شيرين را براي زائران خلق كرد.

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كشور عراق با تأكيد بر لزوم انجام وظيفه روحانيان خاطرنشان كرد: روحانيان و مداحان بايد جريان عاشورا را متناسب با سطح فكري زائران تحليل كنند و درس ها و عبرت هاي آن را بيان كنند.

وي روح كربلا را مقابله ولايت‌مداران با ولايت‌ستيزان دانست و اظهار داشت: اگر در آن دوران مسلمانان بابصيرت كافي امام حسين را ياري مي كردند، جريان اسلام و مسلمين متفاوت بود، همانگونه كه اگر در صدر اسلام مسلمانان از ولي خدا حمايت مي كردند، امروز سرنوشت مسلمانان اينگونه نبود.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي‌روحاني در بخش ديگري از سخنان خود به تشريح مسائل و احكام مبتلابه پرداخت و به پرسش حاضران پاسخ داد.


برچسب ها:پيامبر - روحانيون - بعثه


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: