دوشنبه|07 خرداد 1397|12 رمضان 1439|28 May 2018
زمان انتشار: 1395/12/06 - 22:20 |

رهبر معظم انقلاب:متابعت عملي از ائمه معصومين(ع) در استمرار مبارزه با كفر و نفاق است

در آستانه ايام شهادت حضرت صديقه كبري سلام‌الله‌عليها ديشب (پنج شنبه) جمعي از شاعران مذهبي با رهبر معظم انقلاب اسلامي ديدار كردند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت الله خامنه‌اي در اين ديدار با تأكيد بر اهميت محتواي اشعار ديني، خاطرنشان كردند: مدح و مصيبت ائمه عليهم‌السلام بخش مهمي از شعر ديني است اما در اين بخش بايد سخنان معقول، منطقي و برخاسته از نگاه و سليقه درست به‌كار برده شود و از برداشتهاي عاميانه و سطحي و بيان مسائل جعلي و توهمي پرهيز شود.

حضرت آيت الله خامنه‌اي، متصل كردن حوادث صدر اسلام با حوادث امروز را رسالتي مهم براي شعر و شاعران ديني خواندند و افزودند: پيغمبر اكرم و ائمه معصومين صلوات‌الله‌عليهم همگي اهل مبارزه شديد و مؤثر با ظلم، طاغوت، كفر، نفاق و فسق بودند و به همين علت نيز به‌دست حاكمان جابر و جائر به شهادت رسيدند.

رهبر انقلاب اسلامي، پيروي واقعي از ائمه معصومين را در متابعت عملي از آن بزرگواران و استمرار مبارزه با كفر و نفاق دانستند و خاطرنشان كردند: مبارزه عليه كفر و نفاق جهاني در جمهوري اسلامي آسان و امكان‌پذير است، در حالي‌كه در زير سايه شوم برخي حكومتهاي منطقه، كمترين اعلام برائت از آمريكا نيز موجب عصبانيت و واكنش شديد آنها مي‌شود.

حضرت آيت الله خامنه‌اي افزودند: مبارزه با ظالمان منحصر به مبارزه با شمشير نيست و امروز تبليغات در دنيا حرف اول را مي‌زند كه مي‌توان با ابزار بيان و شعر با ظالمان مبارزه كرد و در سالهاي اخير نيز نمونه‌هاي بسيار خوب و اميدواركننده‌اي در اين خصوص توليد شده است.

ايشان با اشاره به ظرفيت عميق احكام و معارف اسلامي، بر استفاده از اين مضامين عالي در اشعار ديني تأكيد كردند و گفتند: مفاهيم بلند و درس‌آموزي در ادعيه و مناجاتها به‌ويژه در صحيفه سجاديه وجود دارد و مي‌توان از اين اقيانوس و درياي موّاج در اشعار مذهبي استفاده كرد.

«مسئله سبك زندگي و وظيفه شاعران ديني در قبال آن» نكته ديگري بود كه رهبر انقلاب اسلامي به آن اشاره كردند و افزودند: امروز در اروپا و آمريكا مراكز و دستگاههايي با هدف مشخص و اعلام‌شده براي تغيير سبك زندگي در كشورهاي غير غربي به‌ويژه ايران اسلامي وجود دارد.

حضرت آيت الله خامنه‌اي، هدف از هجمه به سبك زندگي اسلامي را ايجاد عزم، اراده و حركتي مطابق با ميل دستگاههاي غربي خواندند و خاطرنشان كردند: در مقابل اين هجمه، دفاع كردن و دور خود حصار كشيدن كافي نيست، بلكه مي‌توان با تبيين سبك زندگي اسلامي و بيان مفاهيم و مباني اخلاقي، سياسي و فرهنگي در قالب شعر به وظيفه خود عمل كرد.

ايشان همچنين با اظهار خرسندي از پيشرفت شعر ديني و افزايش شاعران فعال در سرودن شعر ديني، افزودند: شعر خوب، بسيار تأثيرگذار و ماندگار است و ما امروز به شاعراني احتياج داريم كه از لحاظ تراز شعري همچون حافظ، سعدي و صائب تبريزي باشند كه اين هدف با كار، تلاش، مطالعه، خواندن شعرهاي بزرگان و به‌كار بردن الفاظ خوب در اشعار، دست‌يافتني است.

برچسب ها:رهبر انقلاب - حضرت زهرا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: