دوشنبه|07 خرداد 1397|12 رمضان 1439|28 May 2018
زمان انتشار: 1395/12/16 - 11:35 |

حجت الاسلام والمسلمين راشد يزدي:

تعالي معرفتي انسان با ترك گناه و عمل به واجبات است

سخنران بعثه مقام معظم رهبري در كربلا گفت: زيارت مضجع شريف اهل بيت عصمت و طهارت به معناي ترك انجام واجبات و تكاليف شرعي نيست.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، حجت الاسلام والمسلمين راشد يزدي، سخنران بعثه مقام معظم رهبري در كربلا امروز در جمع زائران ايراني حرم مطهر حضرت سيدالشهدا(ع) با تأكيد بر اين‌كه تمامي اعمال و رفتار انسان بايستي بر محور عبوديت و با هدف تقرب به درگاه الهي باشد، اظهار داشت: خلوص نيت در عبادت نيز لازمه شرط قبولي اعمال است.

وي با بيان اين‌كه زيارت مضجع شريف اهل بيت عصمت و طهارت به معناي ترك انجام واجبات و تكاليف شرعي نيست، خاطرنشان كرد: تعالي معرفني انسان با ترك گناه و عمل به واجبات است، به عبارت ديگر گناه نكردن بهتر از انجام مستحباتي است كه امروزه ميان مسلمانان بسيار رواج دارد.

حجت الاسلام والمسلمين راشد يزدي با تأكيد بر اين‌كه ترك گناه اهميتي بسيار از ديدگاه مباني ديني دارد و زمينه‌اي براي تعالي معرفتي انسان شناخته مي شود، افزود: عده‌اي در انجام مستحبات بسيار با اراده هستند، اما در عمل به تكاليف شرعي كه فرداي قيامت بايد نسبت به آنها پاسخگو باشند، سستي مي كنند.

سخنران بعثه مقام معظم رهبري در كربلا با بيان اين‌كه سفر به عتبات عاليات و زيارت مرقد شريف ائمه اطهار فرصتي براي تجديد بيعت با حضرات معصومين براي آغاز زندگي الهي و موردپسند حق تعالي است، گفت: بايد از اين فرصت طلايي براي تزكيه نفس و شناخت حقيقت بندگي و عبوديت بهره جست.

وي در بخش ديگري از سخنان خود به تشريح فضائل زيارت مرقد شريف حضرت سيدالشهدا عليه السلام پرداخت و گفت: اگر بتوانيد حال و هواي معنوي كسب شده در اين سفر زيارتي را پس از بازگشت به كشور نيز حفظ كنيد؛ بدانيد كه مورد عنايت حضرت قرار گرفته و زيارتي مقبول داشته‌ايد.


برچسب ها:راشد يزدي - حرم حسيني - بعثه - كربلا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: