شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1395/12/15 - 15:02 |

با پيام نماينده ولي فقيه درامور حج و زيارت

همايش بين المللي صلح و همزيستي مسالمت آميزدر جنوب هند گشايش يافت

همايش بين المللي صلح و همزيستي مسالمت آميز با شركت تعدادي از شخصيت هاي فرهنگي و علماي اديان مختلف و پيام حجت الاسلام والمسلمين سيد علي قاضي عسكر نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت در شهر چناي مركز ايالت تاميل ناو برگزار شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج به نقل از ايرنا، در اين همايش كه به همت بنياد ' ويشنو موهان ' در هتل تاج كروموندل برگزار شد، كارشناسان و علماي اديان مختلف در خصوص ضرورت تلاش براي دستيابي به صلح و همزيستي مسالمت آميز پيروان اديان مختلف به بحث و تبادل نظر پرداختند.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر نماينده ولي فقيه درامور حج وزيارت در پيام خود به اين همايش با عنوان 'صلح وآشتي از ديدگاه اسلام ' با استناد به آياتي از قرآن كريم اظهار داشت: اسلام جدال و گفت وگوي تنش زا را نمي پذيرد و از مردم مي خواهد تا مطالب را بشنوند وبهترين را انتخاب كنند.

وي درادامه با بيان اينكه اسلام دشمني با مردم را خطرناك ترين كار مي داند،افزود: اسلام از پيروان خود خواسته است كه هميشه نقش اصلاح گر داشته باشند.

نماينده ولي فقيه در سازمان حج و زيارت در ادامه اين پيام تاكيد كرد: اگر پيروان اديان در سراسر جهان با تكيه بر مشتركات با هم متحد شوند،بسياري از جنگ ها،خشونت ها ، تبعيض ها و جنايات از بين مي رود.

وي با اشاره به اعتراف وزير خارجه پيشين آمريكا در خصوص تشكيل داعش اظهاركرد: اين تروريست ها بسياري از مسلمانان ، مسيحيان ،يهوديان ومردم بيگناه را به خاك و خون كشيده اند.

نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت درادامه اين پيام تصريح كرد: تروريست ها در سوريه و عراق بسياري از مساجد، كليساها، موزه ها ومدارس را تخريب كرده اند.

وي افزود:اين افراد علاوه بر جنايات در سوريه ،عراق ،افغانستان ،ليبي و ديگر كشورهاي منطقه ،اقدام به ناامن كردن تعدادي از كشورهاي اروپايي نيز كردند.برچسب ها:قاضي عسكر - هند - وحدت - همايش


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: