دوشنبه|04 تير 1397|10 شوال 1439|25 June 2018
زمان انتشار: 1395/12/17 - 12:54 |

آيت الله موحدي كرماني در گفت وگو باپايگاه حج:

انجام مراسم حج حق همه مسلمانان است

امام جمعه موقت تهران گفت: حضور در مراسم حج، ديداري با خداوند است كه همه مسلمانان فارغ از رنگ، مذهب، زبان، فرهنگ و غيره خود را به سرزمين وحي مي رسانند و تجديد عهد با خداوند مي كنند.
آيت الله محمد علي موحدي كرماني، عضو مجلس خبرگان رهبري و امام جمعه موقت تهران در گفت و گو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج با اشاره به آيه «إِنَّ أَوَّلَ بَيْتٍ وُضِعَ لِلنَّاسِ لَلَّذِي بِبَكَّةَ مُبَارَكًا وَهُدًى لِلْعَالَمِينَ» گفت: اولين خانه اي كه براي عبادت مردم بنا شد، خانه اي در مكه است كه براي همه مردم موجب هدايت و بركت است.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام عنوان كرد: حضور در مراسم حج، ديداري با خداوند است كه همه مسلمانان فارغ از رنگ، مذهب، زبان، فرهنگ و غيره خود را به سرزمين وحي مي رسانند و تجديد عهد با خداوند مي كنند.

وي با ذكر اينكه انجام مراسم حج حق همه مسلمانان است، گفت: اقدام سال گذشته دولت عربستان كه حجاج ايراني را از حضور در اين مراسم محروم كرد، در تضاد با دستورات خداوند است و آنها به عنوان متوليان اين مراسم، بايد اجازه دهند همه مسلمانان فارغ از هر مذهبي در اين مراسم شركت كنند.

امام جمعه موقت تهران افزود: حضور در مراسم حج يك كنگره بزرگ و يك اجتماع عظيم است كه هر سال برگزار مي شود؛ اين اجتماع عظيم در كنار انجام مناسك عبادي، اين ظرفيت را دارد كه دلهاي مسلمانان را به يكديگر نزديكتر كند.

عضو هيئت رئيسه مجلس خبرگان رهبري با اشاره به اعلام برائت از مشركين در مراسم حج گفت: اين مسئله نقش مهمي در حفظ اقتدار مسلمانان و مقابله آنها با توطئه هاي دشمنان دارد؛ دشمنان نمي خواهند امت اسلامي وحدت داشته باشند.

آيت الله موحدي كرماني در اين رابطه گفت: همه مشكلات كنوني جهان اسلام ناشي از توطئه هاي مختلف استكبار جهاني و حاميان آن است، لذا همه مسلمانان بايد از هر فرصتي براي اعلام برائت از دشمنان و وحدت خود استفاده كنند

برچسب ها:حج تمتع - گفتگو


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: