یکشنبه|06 خرداد 1397|11 رمضان 1439|27 May 2018
زمان انتشار: 1395/12/20 - 08:11 |

قائم‌مقام توليت آستان قدس رضوي از برنامه‌هاي تحويل سال نو خبر داد؛

ويژه‌برنامه‌هاي تحويل سال 96 حرم مطهر رضوي اعلام شد

قائم‌مقام توليت آستان قدس رضوي از ويژه‌برنامه‌هاي تحويل سال نو حرم مطهر رضوي خبر داد
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از مشهد مقدس، سيد مرتضي بختياري گفت: سطح و گستره خدمات رفاهي و فرهنگي به زائران امام رضا (ع) در ايام نوروز افزايش محسوسي خواهد داشت و با برنامه‌ريزي صورت گرفته از مبادي ورودي و مسيرهاي منتهي به مشهد مقدس، خدمت‌رساني آغاز خواهد شد.

وي با اشاره به تقارن ايام نوروز و ميلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار داشت: با دستور اكيد توليت آستان قدس رضوي، ستاد استقبال و پذيرايي از زائران نوروزي تشكيل‌شده و برنامه‌هاي امسال تنوع بيشتري خواهد داشت، تلاش مجموعه براين متمركز خواهد شد تا با همدلي و هم‌افزايي در راستاي ارائه بهترين و كيفي‌ترين خدمات به زائران عزيز بارگاه ملكوتي امام رضا (ع) اقدام و عمل كنيم.

وي تصريح كرد: از روز ولادت حضرت زهراي اطهر (س) با گردهمايي خدام و كاركنان آستان قدس رضوي طرح نوروزي خدمت‌رساني آغاز و تا پايان چهاردهم فروردين‌ماه ادامه خواهد داشت.

بختياري گفت: براي مراسم سال‌تحويل برنامه‌ريزي‌هاي لازم صورت گرفته و برنامه‌ها از ساعت 9 صبح آغاز خواهد شد، اقامه نماز جماعت يكپارچه در حرم مطهر، قرائت دعاي توسل، سخنراني توليت آستان قدس رضوي و حجت‌الاسلام‌والمسلمين قرائتي از برنامه‌هاي پيش‌بيني‌شده است.

قائم‌مقام توليت آستان قدس رضوي با اشاره به سخنراني مقام معظم رهبري در حرم مطهر امام رضا (ع) افزود: سخنراني معظم له هم‌زمان به سه زبان انگليسي، عربي و اردو ترجمه خواهد شد و متن سخنان ايشان نيز در اسرع وقت به زبان‌هاي مختلف منتشرشده و در اختيار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت. برگزاري سلسله نشست‌هاي تخصصي با موضوع تبيين شعار سال با حضور آيت‌الله سيد احمد خاتمي از ديگر برنامه‌هاي حرم مطهر در ايام نوروز است.

وي گفت: در ايام نوروز ميزبان زائران عزيز در 2 مهمانسراي جديد و قديم آستان قدس رضوي خواهيم بود و در وعده‌هاي صبحانه، ناهار و شام از آنان پذيرايي خواهد شد. همچنين در مبادي ورودي مشهد مقدس نيز روزانه 15 هزار وعده غذايي گرم بين زائران توزيع مي‌شود.
برچسب ها:مشهد - نوروز


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: