جمعه|07 ارديبهشت 1397|10 شعبان 1439|27 April 2018
زمان انتشار: 1395/12/20 - 13:15 |

هم‌زمان با معرفي مشهد پايتخت فرهنگي جهان اسلام

نمايشگاه بين‌المللي كتاب ناشران جهان اسلام در مشهد برگزار مي‌شود

معاون فرهنگي اداره كل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوي از برگزاري نمايشگاه بين‌المللي كتاب ناشران جهان اسلام در مشهد خبر داد.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از مشهد مقدس، يوسف اميني، بابيان اين مطلب گفت: سال آينده نمايشگاه كتاب تحت عنوان نمايشگاه كتاب «ناشران جهان اسلام» با نگاه بين‌المللي در شهريورماه برگزار مي‌شود.

وي در خصوص برنامه‌ها و فعاليت‌هايي كه در سال جاري انجام شد، عنوان كرد: فعاليت‌هايي كه در حوزه فرهنگي شكل مي‌گيرد به‌صورت جشنواره‌اي است و اگر از ابتداي سال بخواهيم مروري داشته باشيم، 25 ارديبهشت‌ماه روز بزرگداشت فردوسي و 28 ارديبهشت‌ماه روز بزرگداشت خيام است.

وي افزود: در فاصله اين سه روز برنامه‌اي طراحي كرديم تحت عنوان كنگره ملي شعر «از توس تا نيشابور» و در سال جاري ششمين دوره اين كنگره به مناسبت روز فردوسي عمدتاً با رويكرد شعر به‌صورت ملي در شهر مشهد و روز 28 ارديبهشت‌ماه در شهرستان نيشابور به مناسبت بزرگداشت خيام با حضور شعرا برگزار شد.

اميني تصريح كرد: اجراي طرح‌هاي عيدانه، تابستان و پاييزه كتاب يكي ديگر از اين فعاليت‌ها بود كه سال جاري در راستاي حمايت از كتاب‌فروشي‌ها صورت گرفت و اين طرح از 15 اسفندماه آغاز و تا 15 فروردين‌ماه سال 96 مجدداً طرح عيدانه كتاب با رويكرد حمايت از كتاب‌فروشي‌ها و تخفيف يارانه به خريداران كتاب اختصاص‌يافته است.

وي گفت: خوشبختانه در اين طرح‌ها خراسان رضوي در هر مرحله‌اي كه اجرا شد شاهد روند رو به رشد استقبال مردم از خريد كتاب بود و شهر مشهد در طرح عيدانه سال گذشته رتبه سوم را كسب كرد و به لحاظ ميزان فروش كتاب در طرح تابستانه رتبه دوم و در پاييزه كتاب كه از 15 آبان ماه تا 15 آذرماه سال جاري برگزار شد رتبه اول كشور را به لحاظ تعداد فروش كتاب به خود اختصاص داد.


برچسب ها:كتاب - مشهد


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: