جمعه|03 فروردين 1397|05 رجب 1439|23 March 2018
زمان انتشار: 1395/12/19 - 11:48 |

آيت الله مكارم شيرازي: جهان تشنه فرهنگ اسلام و قرآن است

حضرت آ‌يت الله مكارم شيرازي با بيان اين كه جهان امروز از مادي گري خسته شده و در حال آمدن به سوي مذاهب است، گفت: در ميان مذاهب فرهنگي كه بتواند روح تشنه مردم دنيا را سيراب كند فرهنگ اسلام و قرآن است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا، حضرت آيت الله ناصر مكارم شيرازي از مراجع تقليد صبح امروز در ديدار حجت الاسلام و المسلمين محمدي رييس سازمان اوقاف و جمعي از دست اندركاران برگزاري مسابقات بين المللي قرآن كريم، فعاليت هاي قرآني را كاري بسيار مهم خواند و گفت: دنياي امروز تشنه مذهب داراي فرهنگ متعالي است.

وي افزود: جهان امروز از مادي گري خسته شده و در حال آمدن به سوي مذاهب است، در ميان مذاهب فرهنگي كه بتواند روح تشنه مردم دنيا را سيراب كند فرهنگ اسلام و قرآن است، به همين دليل هرچه كارهاي قرآني توسعه داده شود جواب تقاضا و درخواست دنيا است؛ يكي از شخصيت هاي آمريكايي بعد از اين كه مي بيند نشر اسلام در آمريكا زياد شده مي گويد بايد به انتظار روزي باشيم كه مردم آمريكا صبح با صداي اذان بيدار شوند.

استاد برجسته درس خارج حوزه علميه قم با بيان اين كه هجمات بر ضد قرآن كريم زياد است، اظهار داشت: يك عده از مستشرقين مزدوراني هستند كه در لباس استشراق هجمه به قرآن كرده اند، اين ها مي بينند كه اسلام در جهان به ويژه بعد از حكومت اسلامي در ايران پيشرفت دارد دست به قرآن ستيزي مي زنند در مقابل لازم است كه كارهاي قرآني را تقويت كنيم.

وي ادامه داد: دشمنان نسبت به شيعيان مي گويند كه آن ها كاري به قرآن ندارند، هرچه كار قرآن انجام دهيم جوابي براي اين حرف هاي بي اساسي است كه نسبت مي دهند، مي گوييم شما در اين هجمي كه ما كار قرآني مي كنيم نداريد آن وقت چه رقم مي توانيد چنين وصله اي به ما بچسبانيد.

حضرت آيت الله مكارم شيرازي با بيان اين بايد توجه داده شود كه هدف از حفظ و قرائت فهميدن معاني قرآن و عمل به آن است، ابراز داشت: هدف نهايي در همه جلسات بايد تذكر داده شود تا افراد در مقدمه متوقف نشوند، بايد تدبير در قرآن و سپس عمل شود، اين نسخه نجاتي است كه تا عمل نشود اثرخود را نخواهد گذاشت؛ در شعارها و تبليغات بايد اين مسأله تكرار شود تا موضوع جا بيفتد.

وي عنوان كرد: اين كه از ديگران و خارج از كشور براي مسابقات دعوت مي شود بسيار به جا است تا جلسات قرآني شيعيان و ايراني ها را ببيند، قبل از انقلاب قرآن واقعا در جامعه و به نحوي در حوزه ها مهجور بود، بعد از انقلاب هم در حوزه ها رنگ ديگري گرفته و حدود 400 جلسه قرآني و تفسير قرآن در حوزه داريم.

اين مرجع تقليد خاطرنشان كرد: با وجود اين كه بعد از انقلاب اوضاع بسيار فرق كرده اما باز هم ابتداي راه هستم و نبايد قناعت كنيم؛ قرآن واقعا دريايي بي كران است؛ ما 15 سال تفسير نمونه را نوشتيم اما الان وقتي نگاه مي كنيم مي بينيم مطالب ديگري هم وجود دارد، هر زمان انسان به سوي قرآن برود چيزهاي تازه اي كشف مي كند./1323/پ202/ص

برچسب ها:قرآن - مكارم شيرازي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: