دوشنبه|07 خرداد 1397|12 رمضان 1439|28 May 2018
زمان انتشار: 1395/12/19 - 13:05 |

سخنران بعثه رهبري در كربلا:

سفر معنوي كربلا فرصتي براي درك مقام عبوديت است

حجت الاسلام والمسلمين راشد يزدي گفت: حضور در سفر معنوي و معرفتي كربلا فرصتي طلايي و ارزشمند براي درك مقام عبوديت در درگاه الهي است.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، حجت الاسلام والمسلمين راشد يزدي، سخنران بعثه مقام معظم رهبري در كربلا امروز در جمع زائران ايراني حرم حضرت سيدالشهدا عليه السلام با بيان اين‌كه اسلام دين مهرباني و محبت به يكديگر است، اظهار داشت: آنان كه اسلام را دين خشونت معرفي‌ مي‌كنند، هيچ بويي اسلام ناب محمدي نبرده‌اند.

وي با بيان اين‌كه پيامبر گرامي اسلام رحمت للعالمين بود، افزود: سبك و سيره زندگاني رسول اكرم(ص) و مهرباني ايشان نسبت به اقشار مختلف به ويژه كودكان نشان مي دهد كه چگونه بايد زيست و چگونه بايد در قلوب مؤمنين نفوذ كنيم.

حجت الاسلام والمسلمين راشد يزدي با اشاره به اين‌كه بدرفتاري و خشونت با كودكان به هيچ عنوان در اسلام جايز نيست، افزود: بدرفتاري با كودك موجب خشم الهي مي‌شود، اين ما هستيم كه ناآگاهيم نه كودكان، بنابراين در هر حال و شرايط بايستي نسبت به كودكان با احترام و ادب رفتار كنيم.

سخنران بعثه مقام معظم رهبري در كربلا در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اين‌كه حضور در سفر معنوي و معرفتي كربلا فرصتي طلايي و ارزشمند براي درك مقام عبوديت در درگاه الهي است، اظهار داشت: توجه به مفاهيم زيارتنامه حضرت اباعبدالله الحسين((ع)) و ابوالفضل العباس((ع)) راهگشاي بسياري از معضلات فكري جامعه بشري است.

وي با بيان اين‌كه اگر سيره اهل بيت عصمت و طهارت در زندگي فردي و اجتماعي ما حاكم شود، بسياري از مشكلات برطرف خواهد شد، گفت: اگر خود را شيعه اميرالمومنين و محل اهل بيت عصمت و طهارت مي دانيم، بايد سيره آن بزرگواران را الگوي زندگي خود قرار دهيم.


برچسب ها:راشد يزدي - حج - عتبات عاليات - حرم حسيني


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: