شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1395/12/21 - 11:34 |

سخنران بعثه در كربلا: اخلاق حسنه مهم‌ترين سوغات سفر به كربلا است

حجت‌الاسلام والمسلمين راشد يزدي خطاب به زائران كربلا گفت: سعي كنيد يكي از بركات و سوغات اين سفر معنوي حسن خلق و رفتار خوب با خانواده به ويژه فرزندان باشد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع‌رساني در كربلاي معلي، حجت‌الاسلام والمسلمين راشد يزدي، سخنران بعثه مقام معظم رهبري در كربلا امروز در جمع زائران حرم حضرت سيدالشهدا(ع) با بيان اين‌كه حسن خلق در خانواده ضرورتي مهم و مورد تأكيد آموزه هاي اسلامي است، اظهار داشت: اگر پيامبر گرامي اسلام اخلاق حسنه نداشت، كمتر كسي جذب اسلام مي‌شد.

وي با بيان اين‌كه بدرفتاري و بدخلقي با اعضاي خانواده موجب كمرنگ شدن محبت و عطوفت در نهاد خانواده مي شود، خاطرنشان كرد: گاه عده‌اي هستند كه بيرون از منزل اخلاق بسيار خوبي با اطرافيان و دوستان خود دارند، اما وقتي به خانه مي‌رسند، ديگر آثاري از آن اخلاق حسنه پيدا نيست، اسلام به هيچ عنوان چنين وضعيتي را نمي پسندد.

حجت الاسلام والمسلمين راشد يزدي با تأكيد بر اين‌كه بدزباني در محيط خانواده در تربيت فرزندان آثار جبران‌ناپذيري به دنبال دارد، تصريح كرد: سعي كنيد يكي از بركات و سوغات اين سفر معنوي حسن خلق و رفتار خوب با خانواده به ويژه فرزندان باشد، چراكه در شخصيت اجتماعي آنان نيز بسيار اثرگذار است.

سخنران بعثه مقام معظم رهبري در كربلا با تشريح آثار و بركات معنوي و معرفتي زيارت مضجع شريف حضرت سيدالشهدا عليه السلام گفت: اگر پس از بازگشت آثار معنوي سفر كربلا در زندگي فردي و اجتماعي ما اثرگذار باشد؛ بدانيد كه زيارت مقبولي داشته ايد، در غير اين صورت بايد در رفتار و منش خود تجديدنظر كنيم.

وي با بيان اين‌كه زيارت مرقد شريف ائمه اطهار بايستي در سبك زندگي شيعيان اثرگذار باشد، افزود: هدف از زيارت درك مقام عبوديت است؛ شيعيان ائمه اطهار را واسطه قرار مي دهند تا به درگاه الهي تقرب جويند و از چشمه معارف اسلامي سيراب شوند.

برچسب ها:راشد يزدي - كربلا - بعثه - حج - عتبات عاليات


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: