یکشنبه|06 خرداد 1397|11 رمضان 1439|27 May 2018
زمان انتشار: 1395/12/21 - 19:36 |

حميد محمدي، سرپرست سازمان حج و زيارت:

مذاكرات حج با عربستان همچنان ادامه دارد

حميد محمدي، سرپرست سازمان حج و زيارت با اشاره به اينكه مذاكرات حج با عربستان همچنان ادامه دارد، تصريح كرد: منا يك محور اصلي در مذاكرات حج است واطلاع رساني جزئيات مذاكرات هم زمان با دستيابي به جمع بندي هاي لازم صورت خواهد گرفت.
حميد محمدي، سرپرست سازمان حج و زيارت در مصاحبه ي اختصاصي با پايگاه اطلاع رساني سازمان حج و زيارت آخرين وضعيت مذاكرات حج را تشريح كرد.مشروح اين مصاحبه را در زير مي خوانيد.

سوال: جناب آقاي محمدي، ممكن است آخرين وضعيت روند مذاكرات حج با عربستان و نتايج آن را بفرماييد؟

همان گونه كه قبلا اعلام شد، مذاكرات با وزارت حج عربستان بر سر موضوعات باقي مانده هم چنان در جريان است، لذا اجازه دهيد نتيجه كار به موقع خود، تشريح شود.

سوال: يكي از محورهاي اصلي مذاكرات حج، موضوع فاجعه ي منا بوده است. لطفا در ارتباط با اين محور در مذاكرات و اين كه چرا تاكنون در اين موضوع جزئياتي انتشار پيدا نكرده است، اظهار نظر بفرماييد؟

به درستي اشاره كرديد. همان طور كه همواره اعلام شده است، موضوع شهداي منا از دغدعه هاي اصلي همه ي مسئولين و خانواده محترم شهدا بوده است كه همواره با جديت پيگيري شده است. به دليل اهميت موضوع، در نامه ي نخستي كه به عربستان ارسال شد و در آن رئوس مطالبات جمهوري اسلامي ايران مطرح و تصريح شد، بر موضوع شهداي منا و مسجدالحرام به عنوان يك محور اصلي تاكيد شد. بر همين مبنا، هيئت مذاكره كننده، به عنوان امين خانواده ي معزز شهداي منا، موضوع منا را به عنوان يكي از موضوعات اصلي در مذاكرات با جديت پيگيري كرده است. اين كه تاكنون در خبرها به جزئيات آن پرداخته نشده، طبيعي و واضح است؛ چون مذاكرات هم چنان ادامه دارد و نتايج آن هنوز كاملا روشن و ملموس نشده است و هنوز در تمامي موارد به جمع بندي هاي لازم نرسيده ايم و رسانه اي كردن بي موقع مسائل هم، هميشه به حل مشكل كمك نمي كند، لذا به طور طبيعي و منطقي، اطلاع رساني در اين خصوص به روشن تر شدن نتايج مذاكرات و دستيابي به جمع بندي هاي لازم موكول شده است.


برچسب ها:حج - عربستان - مذاكرات - محمدي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: