شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1395/12/28 - 09:20 |

كتابخانه علامه اميني از جمله ميراث ماندگار علامه در نجف

زائرين دانشگاهي استانهاي اردبيل ، مركزي ، اصفهان و قم از كتابخانه امام حسن مجتبي (ع) ، منزل امام خميني (ره)، كتابخانه علامه اميني رحمه الله عليه بازديد نمودند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حرم حضرت اميرالمومنين علي (ع) بركات فراواني براي اهل علم داشته است. بزرگان فراواني كيلومترها آن سوتر براي بهره گيري از فيض وجودي آن حضرت در نجف اشرف اقامت گزيدند و علم و دانش را در شهر مولاي متقيان فرا گرفتند، اما برخي نيز بودند كه در پرتو بركات مولاي متقيان آثارماندگار از خود به جاي گذاشتند.

كتابخانه علامه اميني از جمله ميراث ماندگار علامه اميني است كه ارادت و عشق خود را به امام علي(ع) با نگاشتن مجموعه ارزشمند الغدير به اثبات رساند و اين كتابخانه يادگار تلاش و كوشش او براي اثبات حقانيت ولايت اميرالمومنين علي(ع) است.

اين كتابخانه در فاصله چند صد متري حرم اميرالمومنين علي (ع) در سوق الحويش قرار دارد و صاحبان علم و انديشه در آن به تحقيق و مطالعه مي پردازند و نوجوانان و دانشجويان نجف نيز براي مطالعه قدم در آن مي گذارند.

اين كتابخانه با داشتن چندين هزار جلد كتاب يك منبع غني براي اصحاب علم و دانش به شمار مي آيد و منبعي ارزشمند براي مراجعان بشمار مي رود.

از ويژگي هاي اين كتابخانه، داشتن كتاب هاي خطي و نفيس است كه كتابخانه را به يك مركز مطالعاتي برجسته تبديل كرده است. يكي از برنامه هاي زيارت دوره ويژه دانشگاهيان در نجف بازديد از اين كتابخانه و مرقد علامه اميني است.
برچسب ها:دانشگاه - عتبات


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: