یکشنبه|06 خرداد 1397|11 رمضان 1439|27 May 2018
زمان انتشار: 1395/12/24 - 15:52 |

حجت الاسلام والمسلمين راشد يزدي در جمع روحانيون و مداحان:

اگر كار براي خدا نباشد هيچ ذره‌اي از ما باقي نمي‌ماند

حجت الاسلام والمسلمين راشد يزدي با بيان اين‌كه مهمترين شاخصي كه سبب قبولي اعمال مي شود اخلاص است گفت: روحانيان و مداحان، اخلاص را سرلوحه همه فعاليت هاي خود قرار دهند.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، حجت الاسلام والمسلمين راشد يزدي، سخنران بعثه مقام معظم رهبري در كربلا امروز در جلسه روحانيان و مداحان كاروان‌هاي ايراني عتبات عاليات كه در هتل جواهر كربلا برگزار شد حركت را داراي دو گونه دانست و ادامه داد: حركت ابتدايي حركت قطعيه است كه قابل رؤيت بوده و انسان مي‌تواند آن را ببيند، مانند راه رفتن و حركت دوم حركت توسطيه است كه انسان آن را نمي‌‌بيند بلكه بايد آن را درك كند.

حجت‌الاسلام والمسلمين راشد يزدي تصريح كرد: حركت توسطيه در جان حركت قطعيه قرار دارد، اين بدان معني است كه حركت قطعيه بايد به درستي انجام بگيرد تا حركت توسطيه نيز درست انجام گيرد.

وي با بيان اينكه مهر استاندارد بر عمل‌هاي ما، عمل صالح است، ادامه داد: روحاني و مداح به دليل رهبري و هدايت زائران زحمات زيادي كشيده و با اخلاص فعاليت مي‌كنند، موفقند و بايد همين حركت خود را ادامه دهد و اگر كار براي خدا باشد هم انسان خسته نمي شود، هم موفق و پيروز است و اگر براي خدا نباشد هيچ ذره اي از ما باقي نمي ماند.

راشد يزدي تأكيد كرد: گاهي مواقع حركاتي انجام مي‌شود كه طول و عرض كمي دارند اما زماني كه به عمق آنها توجه مي‌شود، عمق حركت بسيار قابل توجه است و اين همان چيزي است كه خدا مي‌خواهد چرا كه در روايات هم مي‌بينيم خداوند به طول و عرض عمل توجهي ندارد بلكه عمق عمل را مي‌بيند.

وي با بيان اينكه اسلام، دين علمي نيست، افزود: اسلام دين علم است يعني بايد اسلام را مطالعه بكنيم و بخوانيم تا علم درونش را درك كنيم.

سخنران بعثه مقام معظم رهبري در بخش ديگري از سخنان خود خاطر نشان كرد با تشريح دليل نام گذاري سوره عنكبوت و نحل گفت: در سوره عنكبوت تنها دو بار در يك آيه از عنكبوت نام برده شده و باقي آيات ارتباطي با عنكبوت ندارد. اما يكي از احتمالات و اسرار اين نام گذاري همين مساله اخلاص است و مي‌فرمايد كساني كه غير از خدا تكيه‌گاهي دارند مانند عنكبوت‌اند كه براي خودش خانه مي‌سازد و مسلماً سست بنيادترين بناهاي عالم خانه عنكبوت است.

وي افزود اما در سوره مباركه النحل كه سوره‌اي پردامنه‌ و سه برابر سوره عنكبوت است، نيز دو بار بيشتر از زنبور عسل ياد نشده و خدا مي‌فرمايد “ما به زنبور عسل وحي كرديم كه برو خانه بساز، رفت براي خودش خانه‌اي ساخت و اين شفا براي همه انسانها شد.

حجت الاسلام والمسلمين راشد يزدي تصريح كرد: تفاوتش با عنكبوت اين است كه او خودش براي خودش خانه ساخت ولي زنبور عسل به فرموده ما رفت و خانه ساخت، اين‌جا عاملش خداست، آن‌جا فاعلش نفس خودش است و همين سبب مي شود كه يك خانه سست بنياد و ديگري عاملي براي شفاي بشريت شود.

همچنين در اين جلسه حجت الاسلام والمسلمين بهجتي، نماينده بعثه مقام معظم رهبري در كربلا طي سخناني تذكرات و توصيه‌هايي درخصوص عملكرد مطلوب روحانيان و مداحان كاروان‌هاي عتبات عاليات ارايه كرد و در ادامه حجت الاسلام والمسلمين عسكري، معاون فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري به تشريح ويژه برنامه هاي فرهنگي پرداخت.برچسب ها:جلسه - روحانيون - مداحان - راشد - يزدي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: