سه شنبه|29 خرداد 1397|04 شوال 1439|19 June 2018
زمان انتشار: 1395/12/25 - 11:57 |

مفتي اهل سنت و جماعت عراق:

برخي كشورها پشت پرده حوادث عراق هستند و مي خواهند آن را دچار بحران كنند

هيئتي از روحانيون شيعه، سني و مسيحي هندي كه براي مشاركت در همايش بين المللي رسانه به آستان مقدس حسيني مشرف شده بودند، در سفر به بغداد با شيخ مهدي الصميدعي مفتي اهل سنت و جماعت عراق و دكتر حسن صهيل عضو شوراي عالي مجمع فقهي عراق ديدار كردند.
به گزارش خبرگزاري «حوزه» هيئتي از روحانيون شيعه، سني و مسيحي هندي كه براي مشاركت در همايش بين المللي رسانه به آستان مقدس حسيني مشرف شده بودند، در سفر به بغداد با شيخ مهدي الصميدعي مفتي اهل سنت و جماعت عراق و دكتر حسن صهيل عضو شوراي عالي مجمع فقهي عراق ديدار كردند.

شيخ الصميدعي در اين ديدار گفت: ما امروز از ديدار شما خوشوقت شديم و اين فرصت خوبي است تا از وحدت ملت عراق كه از كشور خود دفاع مي كند مطلع شويد.

وي افزود: برخي رسانه ها هستند كه وضعيت عراق را به صورت نا به سامان جلوه مي دهند و اخباري مخالف با آنچه در اين كشور مي گذرد بازتاب مي دهند.

مفتي اهل سنت عراق تاكيد كرد: برخي كشورها پشت پرده حوادث عراق هستند و مي خواهند يكبار با فتنه انگيزي ميان طايفه ها و اقشار مختلف عراق و بار ديگر با فرستادن داعش به داخل عراق، امنيت و استقرار اين كشور را به هم بزنند و اوضاعي نا به سامان و بحراني از عراق به نمايش بگذارند، اما با وحدت تمام قوميت ها و طايفه هاي ملت عراق، توطئه ها و برنامه هاي دشمنان به شكست انجاميد و ناكام ماند.

دكتر حسن صهيل با اشاره به اينكه سازمان موسوم به حكومت اسلامي (داعش)، هيچ ارتباط و وجه اشتراكي با اسلام ندارد و اسلام از آن بريء است، گفت: هدف داعش ويراني عراق، غارت منابع آن و فتنه انگيزي در بين ملت عراق است.

اين هيئت از حضور در اين كشور و آشنايي با حقيقت اوضاع عراق ابراز خرسندي كرد و بعد از اين ديدار به زيارت آستان مقدس كاظمين (عليهما السلام) مشرف شده و سپس از كليساي "مريم العذراء" بازديد كرد.

برچسب ها:عراق


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: