شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1395/12/26 - 08:39 |

حجت الاسلام راشد يزدي: مدرك بدون معرفت، ارزشي ندارد

مدرك زماني ارزش دارد كه در قبال آن انسان بر معرفت و ارزش هاي الهي و انساني خود بيفزايد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا حجت الاسلام والمسلمين راشد يزدي در جمع دانشجويان گفت: علم و دانش و كسب مدرك در دانشگاه ها هنگامي داراي ارزش و اعتبار است كه دانشجو مسلح به سلاح زمان باشد و در پي بررسي و تحليل رويدادها بر آيد و در عرصه هاي مختلف فرهنگي و اجتماعي حضوري آگاهانه داشته باشد.

اين كارشناس مذهبي تصريح كرد: زمان شناسي و درك مسائل و نيازها در عرصه هاي مختلف و توطئه هاي دشمنان مسائل مهمي هستند كه دانشگاهيان بايد در آنها پيشگام باشند.

راشد يزدي گفت: اگر فردي و بخصوص يك دانشجو و دانشگاهي زمان شناس نباشد قطعا در زندگي و عرصه هاي مختلف نمي تواند موفق باشد بنابراين بايد همواره درك درستي از مسائل داشت.

وي افزود: انسان تنها براي خوردن و آشاميدن خلق نشده كه اگر چنانچه اينگونه باشد قطعا فقط مسيري افقي از گهواره به گور را طي مي‌كند و هيچ ارزشي براي او ندارد.

اين استاد حوزه و دانشگاه خاطر نشان كرد: ما در اسلام دو چيز به عنوان مشخصه داريم كه مورد قبول حكما است ، نخست صدق در گفتار و دوم درست كرداري و اين ويژگي ها از مشخصات يك انسان كامل است.

حجت الاسلام والمسلمين راشد يزدي گفت: يك استاد دانشگاه علاوه بر صدق در گفتار بايد درست كردار و امين باشد و امين بودن به معناي ظاهري و امانت داري اشياء نيست بلكه امانت داري به معناي احساس مسئوليت در قبال آموزش و تربيت دانشجويان به عنوان امانت نظام اسلامي است.
برچسب ها:دانشجويان - راشد


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: