شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1395/12/26 - 09:29 |

هشت جلد از مجموعه «موسوعه رد شبهات» انتشار يافت

به منظور پاسخ‌گويي متقن و علمي به شبهات وارده از سوي سلفيان و وهابيان بر باورهاي پيروان اهل بيت، تهيه و تدوين موسوعه رد شبهات در دستور كار پژوهشكده حج و زيارت قرار گرفته و قرار است در اين موسوعه، يكصد شبهه پاسخ داده شود. اين پروژه در گروه كلام و معارف پژوهشكده در حال پيگيري و انجام است. به تازگي هشت جلد از اين موسوعه منتشر شده است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، هشت جلد كتاب با عناوين؛ توحيد، قرآن، اهل بيت، امام علي، مهدويت، شيعه به همت پژوهشگران پژوهشكده حج و زيارت تهيه و منتشر شد.

در جلد نخست با عنوان «توحيد»، مقالاتي با عناوين: استغاثه به غير خدا؛ افعال بندگان از منظر كلام اماميه؛ حلول خدا در ائمه!؛ واسطه بين خالق و مخلوق؛ شدّالرحال مطرح شده است.

در جلد دوم با موضوع «قرآن» مقالاتي با عناوين: مصحف آسماني غير قرآن؛ اعتقاد به تحريف قرآن براي اثبات امامت؛ شيعه و قرآن خاص آورده شده است.

در جلد سوم نيز كه با عنوان «اهل بيت-ع (1)» است، مقالات خصايص ائمه (ع)؛ حديث كساء؛ اتهام برتري كربلا بر كعبه؛ اختصاص معرفت كامل قرآن به اهل بيت (ع) آمده است.

جلد چهارم و پنج درباره «امام علي-ع» است كه شامل مقالاتي با عناوين: علي (ع) محور حق؛ امام علي (ع) و تأييد خلافت ابي بكر؛ آيه ولايت؛ حديث رد الشمس؛ حديث طير مشوي. و همچنين، بررسي پيمان مؤاخات؛ حديث يوم الدار؛ خواستگاري علي (ع) از دختر ابوجهل؛ شجاعت امام علي (ع)؛ بيعت امام علي (ع) گنجانده شده است.

جلد ششم به موضوع مهدويت پرداخته و مباحثي پيرامون اثبات حيات امام مهدي (عج)؛ حكم به غير قرآن «سيره حكومتي امام مهدي (عج)»؛ بررسي و مفهوم شناسي حديث «من مات و لم يعرف...»؛ تناسخ و رجعت ذكر شده است.

در جلد هفتم و هشتم كه به موضوع شيعه پرداخته شده است، شامل مقالاتي با عناوين: شيعه و وجود نص بر امامت؛ شيعه و تجسيم؛ شيعه و تقريب مذاهب اسلامي؛ شيعه و غلوّ به مقام ائمه (ع) و همچنين شيعه و مجوس؛ پيدايش شيعه اثناعشريه؛ تكفير و سبّ و لعن صحابه؛ شيعه و لعن و تكفير ائمه مسلمين طرح شده است.

گفتني است، تمامي اين هشت جلد در اسفند ماه 1395 توسط نشر مشعر منتشر و توزيع شده است. تلفن مركز پخش و فروشگاه نشر مشعر: قم: 37838400-025 و تهران: 64512003-021


براي مشاهده كتابخانه آنلاين پايگاه اطلاع رساني حج اينجا را كليك كنيد.
برچسب ها:تازه هاي نشر - پاسخ شبهات - وهابيت


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: