شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1395/12/26 - 10:27 |

آيت الله كعبي در گفت وگو با پايگاه حج:

حج نقش مهمي در نزديكي قلوب امت اسلامي به يكديگر دارد

عضو مجلس خبرگان رهبري گفت: حج نقش مهمي در نزديكي قلوب امت اسلامي به يكديگر دارد و مسلمانان با حضور در اين مراسم الهي، دلهاي خود را به يكديگر نزديك تر مي‌كنند.
آيت الله عباس كعبي، عضو مجلس خبرگان رهبري در گفت و گو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج با اشاره به لزوم توجه به جنبه‌هاي انسان ساز حج گفت: اين فريضه الهي و مناسك ارزشمند آن نقش مهمي در تعالي معنوي انسان و صعود به قله هاي معنويت دارد.

وي افزود: حج نقش مهمي در نزديكي قلوب امت اسلامي به يكديگر دارد و مسلمانان با حضور در اين مراسم الهي، دلهاي خود را به يكديگر نزديك‌تر مي‌كنند.

آيت الله كعبي با ذكر اهميت مسئله امنيت در مراسم حج گفت: كساني كه متولي اين كنگره بزرگ هستند، بايد بيش از ديگران به امنيت حجاج توجه كنند تا حاجيان با آرامش و امنيت مناسك خود را به انجام رسانند.

عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم با بيان اين مطلب كه حج تعطيل بردار نيست، افزود: اين فريضه الهي براي هر انسان مستطيعي واجب است و در طول تاريخ اين فريضه الهي برگزار شده است.

عضو مجلس خبرگان رهبري افزود: در آيات متعدد قرآن كريم به مسئله حج و مخصوصا لزوم امنيت در اين مراسم تأكيد شده است و اين امنيت از حقوق حاجيان به حساب مي‌آيد.

عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم با اشاره به محروم شدن حجاج ايراني در سال 95 عنوان كرد: متاسفانه حجاج ايراني سال گذشته از سوي دولت عربستان از اين فريضه الهي محروم شدند و اين اقدام عربستان در تضاد با آيات قرآن كريم است.

عضو مجلس خبرگان رهبري در پايان اظهار كرد: در مذاكرات حج مسئله امنيت و عزت مردم ايران از جمله مهمترين مسائل است و دولت عربستان بايد به حفظ حرمت حجاج همه كشورها توجه كند.

برچسب ها:حج تمتع - گفتگو - حج 96


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: