دوشنبه|07 خرداد 1397|12 رمضان 1439|28 May 2018
زمان انتشار: 1395/12/28 - 11:10 |

مسئول دفتر نمايندگي بعثه درعراق:

كوثر، خير كثير و يك جريان پويا در حد اعلا است

مراسم جشن ميلاد حضرت زهرا (س) و روز زن و ميلاد حضرت امام خميني (ره) با سخنراني مسئول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در محل كنسولگري جمهوري اسلامي ايران در كربلا برگزار شد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، در اين مراسم، حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق با اشاره به شخصيت والاي حضرت زهرا(س)، ايشان را كوثر قرآن خواند و افزود: نسل پيامبر به وسيله حضرت زهرا(س) تا امروز و تا زمان ظهور تداوم داشته و عملا دشمنان ابتر و بي عقبه ماندند.

وي كوثر را مقابل تكاثر خواند و گفت: كوثر خير كثير و يك جريان پويا با شاخصه علم برتر و پاكي در حد اعلا است ولي تكاثر در قرآن مذمت شده است.

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق با اشاره به مقام مادر آن را ريشه و اساس تربيت در زندگي دانست و با استناد به حديثي از پيامبر اسلام (ص) اظهار داشت: سه مرتبه از پيامبر سوال شد چه كار خوبي انجام بدهم، و ايشان فرمود نيكي به مادر، و در مرتبه چهارم فرمود نيكي به پدر.

وي در بخشي از سخنان خود از حضار خواست به احترام مقام مادر، همگي سوره كوثر را تلاوت كنند و آن را به عنوان بهترين هديه به مادران خويش اهدا نمايند.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني حضرت زهرا(س) را همسر، مادر و دختر نمونه عنوان كرد و گفت: زن در اسلام موجودي بسيار مقدس است كه امام خميني فرمود: اگر مقام زن برتر از مرد نباشد، كمتر هم نيست.

وي در ادامه خاطرنشان كرد: با اينكه حج مهمترين و جامع ترين عبادات است، در آن طواف نساء و نماز طواف نساء يكي از واجبات است كه اگر مردي انجام ندهد، جنس زن بر او حرام مي شود و اگر زني انجام ندهد، جنس مرد بر او حرام مي شود كه يكي از راز و رمزهاي آن اشاره به حرمت و تكريم مقام زن است.

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق افزود: مردها اين دو عمل را انجام مي دهند تا به خداي خويش اعلام كنند، ما حقوق زن را رعايت مي كنيم و خود زن ها نيز بايد انجام دهند تا باور داشته باشند كه در نظام هستي، موجودي هستند كه دوشادوش مرد مي توانند به كمال برسند.

وي با اشاره به نگاه غرب به زن، گفت: اسلام زن را مظهر جمال الهي خوانده و حرمت ويژه اي براي او قائل هست.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني همچنين ضمن تبريك سالروز ميلاد حضرت امام خميني (ره) خاطرنشان كرد: امام يكي از مصاديق كوثر است كه بهترين ارمغان را براي ملت هاي مستضعف جهان آورد و اسلام ناب محمدي را ارائه داد و در مقابل اسلام آمريكايي ايستاد.

وي در پايان عنوان كرد: امام خميني (ره) زنان را در عرصه هاي اجتماعي و سياسي با حفظ عفت و حجاب و رعايت حدود شرعي وارد نمود و در پيروزي انقلاب زنان دوشادوش مردان حركت كردند و در دفاع مقدس نيز زنان آن گونه فرزندان خود را تربيت كردند كه حماسه آفرين شدند و براي دفاع از دين و كشور جان خود را ايثار مي كنند.

برچسب ها:كوثر - كنسولگري - كربلا - نجفي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: