شنبه|01 ارديبهشت 1397|04 شعبان 1439|21 April 2018
زمان انتشار: 1395/12/29 - 09:57 |

سركنسول ايران در كربلاي معلا

امروز شاهد رشد و تعالي جمهوري اسلامي در تمام عرصه ها هستيم

امام انقلابي را رهبري كرد كه به فرموده شهيد محمدباقر صدر، حلم و آرزوي پيامبران بود و اين انقلاب خودش را وام دار تمامي مستضعفان مي دانست و پايه استعماري و استكباري را در منطقه و جهان فرو ريخت و پس از گذشت 40 سال از انقلاب امروز شاهد رشد و تعالي جمهوري اسلامي در تمام عرصه هاي اعتقادي، اجتماعي، سياسي، اقتصادي، فرهنگي هستيم.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، مراسم جشن ميلاد حضرت زهرا(سلام الله عليها) و گراميداشت روز زن و همچنين سالروز ولادت حضرت امام خميني(ره) روز گذشته به همت سركنسولگري ايران در كربلا، با حضور گسترده و استقبال خانواده هاي ايراني مقيم كربلا در اين محل برگزار شد.

مير مسعود حسينيان سركنسول ايران در كربلاي معلا در مراسم جشني كه كنسولي ضمن تبريك ميلاد حضرت زهرا(سلام الله عليها)، روز زن و سالروز ميلاد امام خميني (ره)، حلول سال جديد را شادباش گفت و براي ايرانيان حاضر در شهر مقدس كربلا آرزوي سال خوش و پر خير و بركت كرد.

وي حضرت فاطمه (سلام الله عليها)، را الگويي تمام نما براي همه زنان و مادران خصوصا زنان مسلمان دانست و گفت: ايشان در رعايت حق پدر و مادر تا آنجا پيش رفت كه آن حضرت، ام ابيها لقب گرفت، در مادري و فرزندپروري، فرزنداني چون حسنين و زينبين را تربيت كرد و در جايگاه همسري و همسرداري نقشي بي بديل براي اميرالمومنين ايفا كرد.

سركنسول ايران در كربلاي معلا، همچنين حضرت فاطمه صديقه را در ولايتمداري، صيانت از حريم خانواده، حفظ حيا و حجاب، همسايه داري، تحمل صبر و امانتداري الگو و بي همتا برشمرد و افزود: مقام ايشان آنقدر والا بود كه پيامبر فرمود: او حوريه اي بهشتي در لباس يك انسان است.

حسينيان از جمله خير كثير وجود پيامبر(ص) و حضرت زهرا(س) را ظهور علما، انديشمندان و مجاهداني اعلام كرد كه با الگو گرفتن از پيام ايشان، در مقابل ظلم و جور ايستادگي كردند و در جهت گسترش فرهنگ شيعي تلاش كرده و برخي در اين مسير به شهادت رسيدند.

وي در ادامه افزود: بزرگاني همچون بنيانگذار انقلاب اسلامي، حضرت امام خميني، مقام معظم رهبري، آيت الله سيستاني، آيت الله بروجردي، شهيد نواب صفوي، شهيد محمدباقر صدر، شهيده بنت الهدي صدر و ديگر علما و بزرگاني كه در اين مكتب رشد يافته اند همگي درس صلابت، شجاعت، جهاد، منطق، اخلاق و روحيه انقلابي را از اين بانو و فرزندانش فرا گرفته اند.

سركنسول ايران در كربلاي معلا امام خميني را رهبري بي نظير برشمرد و گفت: امام انقلابي را رهبري كرد كه به فرموده شهيد محمدباقر صدر، حلم و آرزوي پيامبران بود و اين انقلاب خودش را وام دار تمامي مستضعفان مي دانست و پايه استعماري و استكباري را در منطقه و جهان فرو ريخت و پس از گذشت 40 سال از انقلاب امروز شاهد رشد و تعالي جمهوري اسلامي در تمام عرصه هاي اعتقادي، اجتماعي، سياسي، اقتصادي، فرهنگي هستيم.

وي از جمله زمينه هاي پيشرفت كشور پس از انقلاب را اثبات هويت و قدرت ديني بر ايجاد يك دولت و اداره جامعه، تغيير نگاه به جايگاه زنان و تقويت نقش خانواده، پيشرفتهاي علمي و افزايش مراكز دانشگاهي، توليد 95% داروي مورد نياز در داخل كشور، نقش فعال جمهوري اسلامي در مسائل منطقه اي و جهاني برشمرد و خاطرنشان كرد اين تنها بخش كوچكي از اين موفقيت ها است.

ميرمسعود حسينيان از ديگر نتايج اين انقلاب را حضور چشمگير مردم و خصوصا جوانان و زنان در عرصه هاي اجتماعي و سياسي كشور برشمرد و گفت: حضور پر رنگ مردم در برگزاري بيش از 35 انتخابات در كشور، گواهي بر اين مدعاست و تا دو ماه ديگر نيز انتخابات مهم ديگري در ايران برگزار مي شود كه با توجه به اخذ راي در عراق و كربلا، ان شاالله شاهد حضور پر رنگ شما در اين عرصه نيز باشيم.

درادامه حجت الاسلام نجفي نماينده بعثه مقام رهبري پيرامون شخصيت حصرت زهرا سخن گفت.

لازم به ذكر است در اين مراسم جشن، جمعي از مسئولان بعثه مقام معظم رهبري در عراق، نمايندگي دفتر حج و زيارت در عراق، شركت شمسا، ستاد بازسازي عتبات عاليات و جمع كثيري از خانواده هاي ايراني ساكن در كربلا حضور داشتند.برچسب ها:حسينيان - حضرت زهرا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: