دوشنبه|07 خرداد 1397|12 رمضان 1439|28 May 2018
زمان انتشار: 1395/12/29 - 11:28 |

برگزاري همايش نوآوري در منبر حسيني در نجف و كربلا

اولين همايش بين المللي نوآوري در منبر حسيني پس از 2 روز با حضور علما، سخنرانان و انديشمندان جهان تشيع در شهرهاي نجف و كربلا برگزار شد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، اين همايش به همت آستان قدس عباسي و با همكاري موسسه خيريه «بحر‌العلوم» و با شعار «حوزه علميه؛ پيشگام در نوآوري»، در سه محور شامل موضوعاتي چون پيشرفت تاريخي خطابه حسيني، پايه‌هاي علمي خطيب و سخنران و چالش روز در برابر خطابه حسيني، سوگواري حسيني شامل موضوعاتي از قبيل روش‌هاي سوگواري حسيني، ادبيات سوگواري حسيني و پيشرفت سوگواري با شعر سنتي و خطيبان و شعراي حسيني كه شامل شيخ احمد الوائلي و شيخ عبدالمعنم الفرطوسي برگزار شد.

همايش بين المللي نوآوري در منبر حسيني كه در نجف اشرف آغاز به كار كرده بود، به مدت دو روز ادامه يافت و روز گذشته در كربلا و حرم مطهر حضرت عباس(ع) به به فعاليت هاي خود خاتمه داد.

محافظت و اجراي وظايف سخنران در خطابه‎هاي حسيني، برگزاري جلسه‎هاي مشورتي قبل از آغاز ايام تبليغ، هماهنگي با صاحبان دسته‎هاي عزاداري و حسينيه‎ها و تلاش براي تدوين موسوعه امام حسين(ع) مهمترين نكات مطرح شده در بيانيه اختتاميه اولين همايش بين المللي نوآوري خطابه حسيني است.

اين همايش با هدف بررسي و ارائه روش هاي نوين در منبر ديني و مرثيه سرايي و آشنايي با انحرافات موجود در اين عرصه و در سه نشست علمي برگزار شد كه با حضور چشمگير علما و طلاب علوم ديني از داخل و خارج عراق برگزار شد و توليت هاي آستان مطهر حسيني و عباسي در آن شركت داشتند.

از مهمترين مباحث مطرح شده در اين همايش مي توان به موضوعاتي همچون مراحل تحول و پيشرفت منبر حسيني، نقش مخاطبان منبر در مشخص كردن مضمون سخنراني، انديشه جامعه غرب در تكيه بر آمار و ارقام و مشكلات پيروان اهل بيت(ع) در خارج و راه هاي معرفت افزايي براي سخنران حسيني اشاره كرد.برچسب ها:همايش - كربلا - حسيني


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: