شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1395/12/29 - 21:23 |

حجت الاسلام والمسلمين راشد يزدي:

حضرت فاطمه اسوه يك زن كامل بود

حجت‌الاسلام والمسلمين راشد يزدي حضرت فاطمه زهرا(س) را اسوه يك زن كامل در قالب‌هاي انساني خواند و گفت: ايشان يك فرزند نمونه براي پدر، يك زن بردبار براي همسر و يك مادر فداكار براي فرزندانش بود.‌
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، مراسم جشن ولادت حضرت زهرا(س) در جمع زائران و مجاوران بارگاه ملكوتي اباعبدلله الحسين(ع) برگزار شد.

در اين مراسم كه در صحن مطهر امام حسين (ع) و با حضور گسترده زائران دلباخته حسيني برگزار شد، با سخنراني، مديحه سرايي و مولودي خواني و تواشيح همراه بود.

حجت‌الاسلام والمسلمين محمدكاظم راشد يزدي در مراسم جشن ميلاد حضرت فاطمه (سلام الله عليها) كه در حرم مطهر امام حسين (عليه السلام) برگزار شد اظهار داشت: حضرت زهرا (س) در رعايت حقوق پدر و مادر، همسر و فرزندان از تمام زنان طول تاريخ زندگي بشر جلوتر بود و الگو گرفتن زنان و دختران دنيا از ايشان به عنوان يك فرزند، همسر و مادر بخش اعظمي از مشكلات خانواده‌ها را رفع خواهد كرد.

وي همچنين با اشاره به جايگاه والاي حضرت زهرا (س) در تمام دوران زندگي اين بانوي بزرگوار بيان داشت: ايشان همواره نه تنها به عنوان يك همسر كه به عنوان يك رهرو پشتيبان و يار و ياور حضرت علي (ع) بود و در اين راه تمام ناملايمات را به جان خريد و هرگز لب به اعتراض نگشود.

راشد يزدي، صبوري را مهم‌ترين خصيصه حضرت زهرا (س) خواند و افزود: ويژگي‌هاي خاص در وجود آن حضرت، ايشان را به الگويي تمام و كامل براي انسان‌هاي جهان به ويژه زنان تبديل كرده است.

سخنران بعثه مقام معظم رهبري در عراق با برشمردن برخي از خصايص حضرت فاطمه زهرا (س) بيان داشت: مظلوميت،‌ صبوري، استقامت، عفاف، حجاب، حيا، فداكاري، ايثار، وظيفه‌شناسي،‌ تواضع و ... تنها بخشي از خصوصيات آن حضرت است و الگو گرفتن از تنها بخشي از هر يك از اين خصلت‌ها مشكلات امروزي زندگي بشر را حل خواهد كرد.

اين استاد علم اخلاق و خانواده يادآور شد: دين اسلام كه كامل‌ترين دين خداست در پيامبر و ائمه اطهار (ع) تجلي يافته و مشي آنها دستور راه‌ زندگي سعادتمندانه بشر است و اگر انسان‌ها با تاسي از الگوهايي نظير حضرت زهرا (س) از دين اسلام پيروي كنند به سعادت جاودانه دست خواهند يافت.برچسب ها:راشد - الگو - فاطمه


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: