سه شنبه|29 خرداد 1397|04 شوال 1439|19 June 2018
زمان انتشار: 1395/12/30 - 00:47 |

جزئيات مراسم تحويل سال ايرانيان در عتبات اعلام شد

مراسم تحويل سال جديد با حضور باشكوه زائران ايران اسلامي، ظهر روز دوشنبه از سوي بعثه‌‌ مقام معظم رهبري در بارگاه‌ ملكوتي ائمه اطهار عليهم‌السلام در شهرهاي كربلاي معلي، نجف اشرف و كاظمين برگزار مي‌شود.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، مراسم تحويل سال جديد با حضور باشكوه زائران ايران اسلامي، ظهر روز دوشنبه از سوي بعثه مقام معظم رهبري در بارگاه ملكوتي ائمه اطهار عليهم‌السلام در شهرهاي كربلاي معلي، نجف اشرف و كاظمين برگزار مي‌شود.

همچنين مراسمي با حضور عاشقان اهل بيت عليهم‌السلام و زائران ايراني از ساعت 12:45 به افق محلي، در حرم حسيني آغاز خواهد شد كه اين برنامه شامل، تلاوت قرآن كريم، قرائت دعاي توسل، سخنراني، دعا و نيايش و دعاي تحويل سال است.

دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در شهر نجف اشرف و كاظمين نيز در سال تحويل مراسم باشكوهي را با حضور زائران ايراني برگزار خواهد كرد.

حجت‌الاسلام والمسلمين نجفي روحاني، نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق، ضمن دعوت از زائران ايراني براي شركت در اين مراسم باشكوه گفت: زائران نجيب و شريف كشورمان همچون هميشه با بهره گيري معنوي از اين برنامه، از مسائلي كه در شأن اماكن مقدس نيست خودداري مي كنند تا مراسمي آبرومند و درخور كشور و ملت عزيزمان را برگزار كنيم و بهره كافي را ببريم.

وي با بيان اينكه مردم ايران اسلامي هميشه وفاداري خود را به نظام و انقلاب اسلامي به اثبات رسانده‌اند و هميشه در رعايت شئون ديني و مذهبي پيشگام بوده‌اند، تصريح كرد: اميدواريم امسال نيز همچون گذشته به ضوابط و رسوم كشور عراق احترام بگذارند و از هر گونه اقدام تفرقه‌انگيزي دوري كنند، بلكه در راستاي انسجام و محبت دوستي ميان دو ملت قدم بردارند.

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق، ادامه داد: ويژه برنامه تحويل سال جديد شمسي پس از نماز ظهر و عصر در صحن مطهر حضرت سيدالشهدا برگزار خواهد شد، افزود: اين مراسم با قرائت دعا و نيايش و همچنين هم‌خواني دعاي تحويل سال همراه خواهد بود.

وي يادآور شد: باتوجه به همزماني ايام سال جديد با ايام ولادت حضرت زهرا (سلام‌الله عليها) از زائران عزيز مي‌خواهيم رعايت اين ايام را داشته باشند و در مراسم سال تحويل به ذكر مناجات، دعا، توسل و قرائت قرآن بپردازند تا از اين طريق زيارت آن‌ها مقبول درگاه الهي و سبب شادي دل حضرت فاطمه زهرا (سلام‌الله عليها) را فراهم كرده باشند.

برچسب ها:تحويل - سال


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: